FETÖ bağlantılı cinsel istismar davasında 8 polise ceza yağdı

headline-2.jpg

Erzurum’da, 15 yaşındaki zihinsel engelli kız çocuğuna cinsel istismarla ilgili soruşturmayı, FETÖ/PDY’nin elebaşı Fetullah Gülen’in kardeşi Seyfullah Gülen ile onun oğulları Ammar ve Selahaddin Gülen’in de olaya karışmaları nedeniyle kapattıkları iddiasıyla yargılanan 16 polis hakkında karar verildi. Sanıklardan 8’i hakkında, 6 yıl 3 ay ile 25 yıl arasında değişen hapis cezaları verildi.

Merkez Aziziye ilçesine bağlı Gezköy Mahallesi’nde ailesiyle yaşayan S.K., 29 Ekim 2007’de Dadaşkent Polis Merkezi’ne başvurarak birçok erkek tarafından tehdit edilerek cinsel istismara uğradığını söyledi. Psikolog raporlarına göre, ‘donuk zekaya’ sahip olan ve ‘hafif mental retardasyon’ tanısı konulan S.K.’nin isimlerini verdiği 16 kişiden 8’i tutuklandı.

Anne, babası dahil 85 kişinin ismini verdi

Yetiştirme yurduna yerleştirilen S.K., kendisini erkeklerle ilişkiye zorladıkları ve istismarda bulundukları iddiasıyla anne ve babasının da aralarında yer aldığı 85 kişinin daha adını polise söyledi. 10 yaşından itibaren karşılaştığı istismar olaylarını ve zanlıların adlarını tek tek anlatan S.K.’nin rapor haline getirilen görüşme kayıtları, polis tarafından Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi. Yurttaki psikolog ve sosyal hizmet uzmanının yeri değiştirilirken, hakkında farklı iddialarla soruşturmalar açılan yurt müdürü de Kastamonu’ya atandı.

Cinsel istismar mağduru S.K. de Nene Hatun Kız Yurdu’ndan alınarak başka kentteki bir sığınma evine gönderildi.

Kaynak:DHA

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum