Fatih Altaylı’dan Emrah Serbes tepkisi: Bir aileyi yok et, 3 yılda çık

1558610599279-1402271-cover-rect.jpeg

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, bugünkü köşesinde yaptığı trafik kazası sonucunda 3 kişinin ölümüne sebep olan yazar, senarist Emrah Serbest’in açık cezaevine geçtikten sonra Covid-19 salgını tedbirleri nedeniyle tahliye edilmesine tepki gösterdi.

Altaylı, “3 kişiyi öldür, bir aileyi yok et. 3 yılda çık. Yahu bu ülkede suçunu bilmeden, hakim önüne çıkmadan 5 yıl yatanlar var. Bu nasıl iş, biri anlatsın bana” dedi.

Fatih Ataylı’nın Emrah Serbes ile ilgili yazdıkları şöyle:

Bir aileyi yok et, üzerine yargıyı, adaleti kandırmaya kalkış. Ama yakalan. Yargılan. Kimsenin vicdanını tatmin etmeyen 13 yıla mahkum ol. Ve üzerinden 3 sene geçmeden tahliye edil, topluma geri dön. Bahsettiğim kişi Emrah Serbes. Salıverilmiş de haberimiz yokmuş. Sessiz sedasız.

3 kişiyi öldür, bir aileyi yok et. 3 yılda çık. Yahu bu ülkede suçunu bilmeden, hakim önüne çıkmadan 5 yıl yatanlar var. Bu nasıl iş, biri anlatsın bana. Biz Emrah Serbes yargıyı kandırmaya çalışıyordu diye kızmıştık. Meğer yargı bizi kandırıyormuş. Bu ülkede, bu dönemde suçlu olunca yırtıyormuşsun. Suçsuz olunca işin zormuş.

Yazının tamamını okumak için tıklayın.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum