Eskişehir'den kısa kısa

ESKİŞEHİR (AA) – CHP Parti Meclisi Üyesi ve Eskişehir Milletvekili Gaye Usluer, Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Başkanı Savaş Özaydemir’i ziyaret etti.

Usluer, ziyaretinde yaptığı konuşmada, toplumun 7 Haziran seçimlerinde başkanlık sistemini istemediğini açık bir şekilde ifade ettiğini savundu.

Başkanlık sistemi hakkında vatandaşın daha önce tepkisini gösterdiğini öne süren Usluer, “Bu önümüze getirilen referandum için de kesinlikle tavır koyacaklar. Aldığımız geri dönüşler bu yönde. Zaten bu rejim değişikliği hayata geçerse nelerin değişebileceğini anlattıkça insanların tavrı netleşiyor ve ‘hayır’ diyorlar. Bu bir parti seçimi değil bu rejim değişikliği yapılmasına dair bir referandum. Ben siyasetçi kimliğimi arka plana alarak bunları anlatıyorum çünkü önce bir anneyim ve çocuklarımın geleceği konusunda endişeliyim.” dedi.

Özaydemir de Türkiye’nin geleceği için en doğru olana halkın karar vereceğini belirterek, ekonominin toplumun tüm kesimlerini etkilediğini ve artık huzurlu bir ortama ihtiyaç duyulduğunu dile getirdi.

– 5 koro aynı sahnede konser verecek

Tepebaşı Belediyesi 5 farklı koronun yer alacağı müzik buluşmasına hazırlanıyor.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, 100 Ses Koro Okulu, Tepebaşı Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın da çalışmalarını sürdürdüğü merkezde kış kampına girdi.

Bir hafta sürecek ve çeşitli atölye çalışmalarının gerçekleştirileceği kamp sonunda, Afyon Kocatepe Çok Sesli Müzik Korosu, Çanakkale Barış Korosu, Tepebaşı Belediyesi Gençlik Korosu ve 100 Ses Temsilciler Korosu ve 100 Ses Gençlik Korosu bir konser verecek.

“Sevgiye, barışa ve birlikte üretime korolar aracılığıyla sesleniş” sloganıyla 3 Şubat Cuma günü Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde düzenlenecek konser, saat 19.00’da başlayacak.

– Kredi derecelendirme kuruluşlarının Türkiye kararı

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Eskişehir Şube Başkanı Ali Engiz, kredi derecelendirme kuruluşlarının Türkiye kararını değerlendirdi.

Engiz, kredi derecelendirme kuruluşlarının Türkiye’nin notunu düşürmesine anlam veremediklerini kaydetti.

Kararları yanlı ve taraflı bulduklarını ifade eden Engiz şunları söyledi:

“15 Temmuz’da başarılamayan, bugün ekonomik yaptırımlarla yapılmaya çalışılıyor. Bu tarz notlarla Türkiye’ye bir şeyi dayatmaya çalışan gruplara itibar etmiyoruz. İşin açıkçası bu tarz kurulların çok sahih olmadığını biliyoruz. Verilen notları, yatırımların Türkiye’ye gelmemesi, yatırımların devam etmemesi olarak algılıyoruz. Türkiye’deki projelerin görülmemesini yanlı ve taraflı görüyoruz. Oysa Türkiye’de ciddi projelere imza atılıyor ve bunlar devam ediyor. Ayrıca mali disiplinden de taviz vermeyen hükümetimiz var. Not düşürülmeye anlam ve mana vermiyoruz. Yanlı ve taraflı diye düşünüyoruz. Çok da itibar etmiyoruz.”

– Seyitgazi ilçesinde camilere destek

Seyitgazi Belediyesinin mahalle camilerine desteği sürüyor.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Seyitgazi Belediyesi ilçede bulunan tüm camilerin ihtiyaçlarını gideriyor.

Belediye ekipleri, ihtiyaçlar doğrultusunda marangoz atölyesinde minber yapımı, dolap, ayakkabılık, bank ve kitaplık gibi ürünler imal ederek camilerin ihtiyaçlarını karşılıyor.

– Milletvekili Çakırözer’in BEY-DER’i ziyareti

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Beylikova Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneğini (BEY-DER) ziyaret etti.

Çakırözer, ziyaretinde Beylikova Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneğini (BEY-DER) ziyaret ederek Anayasa değişikliği paketini anlattı.

Ziyareti sırasında Çakırözer, ABD Başkanı Donald Trump’ın 7 Müslüman ülkenin vatandaşlarının ABD’ye girişini engelleyen kararının ırkçı ve İslam düşmanı bir tutum olduğunu bildirdi.

Kendisinin de anne tarafından Beylikova kökenli olduğunu belirten Çakırözer, “Atatürk, Cumhuriyet ve demokrasi sevdalısı Beylikovalı hemşehrilerimin tüm yetki ve gücü hiçbir denetim olmaksızın tek kişiye veren bu pakete ‘hayır’ diyeceklerine yürekten inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Çakırözer, derneğin yeni seçilen başkanı Tolga Savaş ve yönetim kurulunu tebrik etti.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum