Erzurum Müftüsü’nden, Olimpik Kış Festivali’ne geleceklere 3 dilde Kuran

erzurum-muftusunden-olimpik-kis-festivaline-geleceklere-3-dilde-kuran_37780e9.jpg

Turgay İPEK/ERZURUM, (DHA) – ERZURUM İl Müftüsü Hasan Hüsnü Sula, 2017 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali (EYOF) için gelecek kafilelerde isteyenlere Rusça, İngilizce ve Almanca dillerinde Kuran-ı Kerim hediye edeceklerini bildirdi.
İstanbul Bağcılar’dan Erzurum’a İl Müftüsü olarak atanan Hasan Hüsnü Sula, kentte hayata geçirmeyi planladığı projeler hakkında bilgi verdi. Erzurum’un tarihi, ilim adamları ve medreseleriyle ünlü olduğuna dikkati çeken Müftü Sula, 11- 18 Şubat tarihleri arasında Erzurum’da yapılacak olan EYOF’a geleceklerden isteyenlere Rusça, İngilizce, Almanca yazılı Kuran-ı Kerim hediye edeceklerini belirtti. Müftü Sula, daha sonra şunları söyledi:
"Vatandaşları dini konularda aydınlatmak asli görevimiz olmakla birlikte, kafalarındaki din hakkında yanlış bilgileri düzeltme müftülükler olarak bizlere düşmektedir. Buraya gelişimizin ilk adımı olarak dostlukları artırmak, düşmanlıkları ortadan kaldırmayı amaçlıyoruz.  İbadet yerlerini yönetmek nasıl bizim görevimizse vatandaşı dini konularda aydınlatma görevi de bize aittir."

FOTOĞRAFLI

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum