Erdoğan’dan KYK açıklaması: ‘Bazı öğrenciler illa burs diyor’

752x395-cumhurbaskani-erdogandan-ak-parti-teskilatina-2019-talimati-1497381016696.jpg
AKP’li cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, AKP grup toplantısında açıklamalarda bulunuyor.

Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları:

Geçtiğimiz cumartesi günü önemli bir yıl dönümünü geride bıraktık. 3 Kasım itibarıyla göreve başlayan AK Parti iktidarının 17’nci yılına girdik. Milletimiz her seçimde tercihini AK Parti’den yana koyarak muassır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma isteğini göstermiştir.

Eğitim davası, bu ülkenin asırlardır tartıştığı ancak bir türlü netice alamadığı bir mesele; eğitime ayrılan kamu kaynağını 10 milyar liradan 120,2 milyar liraya çıkararak bütçede ilk sıraya yükselttik.

(Kılıçdaroğlu’na) Çıkmış, ‘Öğretmenler açıkta, sınıflar boş’ diyor; dünyadan haberi yok.

Sınıf mevcudu ortalama 30, 166 milyon kitabı öğrencilerimize ücretsiz dağıttık.

Üniversiteli öğrencilerimizin sayısını 7 milyon 600 bine ulaştırarak, neredeyse her evladımız için eğitim kapısının açık kalmasını sağladık. Üniversite sayısını 75’ten 206’ya çıkardık. Biz bunu sağladık, okumayı da siz başaracaksınız.

Bazı öğrencilerimiz illa da burs diyor. Ya evladım, bak sen krediye de müracat etsen şunu bilesin ki faiz uygulaması yok, size en düşük taksitlerle ve sigortalı olarak işe girdiğin anda bunu devlet senden tahsil edecek. İster bursa, ister krediye müracat et ama et. Bay Kemal’e bunları sorun bilmez.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum