Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na PYD sorusu

erdoğan.jpg

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Bitlis 6. Olağan İl Kongresinde konuşuyor.

Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları şöyle: 

– Millet olmak öyle koyal değildir. Köklü bir ortak geçmişiniz ortak değerleriniz yoksa millet olamazsınız. Biz milletiz. Ülkemize kurulan tüm kumpasları sahiplerinin başlarına geçireceğiz. Bugün Türkiye olarak sınırlarımız içinde ve dışında terör örgütleriyle savaşıyoruz. Bu ülkede ne hesap uzmanı Kemal’ler, ne muhasebeci Kenan’lar eksik olur.

– Daha düne kadar sırtlarını dayadıkları güce güvenerek bu millete meydan okuyan teröristlerin nasıl sürüngene döndüklerini görüyorsunuz. Bu millet böyle bir günde nasıl meydana çıktığını ortaya koymuştur. Bu millete yürek ve bilek gerektiren meselede kimse geri adım attıramaz.

– Korkaklar, zafer anıtı dikemezler. Türkiye’de bir anamuhalefet var, biri çıkıp diyor ki, PYD bir terör örgütü değildir diyor. Bakıyorsunuz, bir milletvekili çıkıyor Türkiye’nin Afrin’e girişini işgal olarak ifade ediyor. Ey Bay Kemal, şimdi kongre yapıyorsun. Yiğitsen PYD terör örgütü müdür, yiğitsen açıkla, PKK terör örgütü müdür yiğitsen açıkla. Açıklayamazsın çünkü sen onların Meclis’teki temsilcileriyle kol kola dolaşan birisin.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum