Erdoğan: Petrol kararını 3 ülke ortak alacak

erdoğan-faiz-açıklaması.jpg

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran ziyareti dönüşünde uçakta, bazı belediye başkanlarının istifa süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu.

“Parti, herkesin önündedir” diyen Erdoğan, “Belediyelerde görevden almanın iki yöntemi vardır. Partiden ihraç veya görevi ihmal veya kötüye kullanmaktan. Tabii ki biz bu yolları denemek istemiyoruz. Bir makama getirilirken iyi güzel de, benim metal yorgunluğu olarak tanımladığım durumlarda makamı boşaltmasının istenmesi niye yadırganıyor? Benim şanım, şerefim var dersen kusura bakma ama partinin şerefi, herkesin şerefinin şanının çok daha önündedir” şeklinde konuştu.

Erdoğan, “2019’un mart ayında yapılacak yerel seçimlere hazırlıkları yaparak girmek durumundayız. Kaldı ki sadece bizim partimizle ilgili değil, diğer partilerle ilgili olarak da İçişleri Bakanlığımıza şikayetler geliyor” dedi.

“Üçlü mekanizma oluşturuldu”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuzey Irak referandumuna ilişkin; Türkiye, İran ve Irak arasında üçlü bir mekanizma oluşturulduğunu söyleyerek, petrol vanasını kapatma kararını üç ülkenin birlikte vereceğini açıkladı.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum