Erdoğan: “Pazartesi ilk kararnameyi yayınlayacağız

cumhurbaskani-erdogan-tbmmde_37b18c5.jpg

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne geldi. Erdoğan’ı, TBMM Başkanı İsmail Kahraman karşıladı.

Erdoğan, AK Parti grup toplantısı için saat 11.00’de TBMM’ye geldi. Erdoğan’ı, TBMM Başkanı Kahraman karşıladı. Muhafız Alayı’nı selamlamasının ardından TBMM Şeref Holü’nden geçen Erdoğan, AK Parti grup toplantısına başkanlık etmek için salona geçti. Toplantı, Başbakan Binali Yıldırım’ın konuşmasıyla başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı’nda konuşmasına devam ediyor.

Erdoğan, “Pazartesi ilk cumhurbaşkanlığı kararnamesini yayınlayacağız. Saat 21.00’de kabinemizi açıklayacağız” açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

– Milletimizin sandıkta yaptığı hassas ayarı doğru değerlendirmeliyiz. Bu seçimlerde hedefimizin gerisinde kalmış olmamız daha çok çalışmamız gerektiğini gösteriyor.

– Bugün yemin ederek resmen göreve başlayacak olan 27. dönemin tüm üyelerini tebrik ediyorum. Yapacak çok işimiz var. Her birinizin sadakatine ihtiyacımız var. Tek bir anımızı boşa geçirmeye hakkımız yok.

– FETÖ davalarının büyük bölümü yıl sonuna kadar tamamlanacak.

– Önümüzdeki günlerde 181 bin 500 kişinin pasaport tahdidi kaldırılacak.

– İnşallah bu dönemde ekonomimizdeki yapısal sorunları çözeceğiz. Gereken her tedbiri alıp, her uygulamayı yürürlüğe koyacağız. Avrupa Birliği ile ilişkilerimizi hakkaniyetli bir hale sokmak için çaba göstereceğiz.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum