Erdoğan: İstanbul’u kaybetmenin acısını 566 senedir içlerinden atamayanlar var

5ceed8d5ae78492f98168ffd.jpg

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

Artık son 5 gününün içinde bulunduğumuz Ramazan-ı şerifinizi tebrik ediyorum. Sonu ebedi azaptan kurtuluş olan bu mübarek ayın tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Tam 566 yıldır İstanbul’un semalarından ezanları eksik etmeyen tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yaad ediyorum. İstanbul bunlar 566 yıl önce fethedildi. 1453 tarihine kadar İstanbul kilidini kırmak 2. Mehmet’e nasip oldu.

“İstanbul’a dair hesaplaşma 566 yıldır hiç bitmedi. İstanbul’u kaybetmenin acısını 566 senedir içlerinden atamayanlar var. Batı dünyasında veba gibi yayılan ırkçılık akımının motivasyonlarından biri İstanbul’dur. DEAŞ’lı canilerin hedefi de bu kutlu şehirdir.

Daha 2 ay önce, cuma namazı kılan 52 Müslüman’ı vahşice şehit eden Yeni Zelandalı teröristin ‘Ayasofya’yı minarelerden kurtaracağız’ diyerek tehditler savurması asla tesadüfi değildir.

Zulüm 1453’te başladı yazanlar aynı zihniyetin mensuplarıdır.

İstanbul dünyanın merkezidir. Bu şehre hizmet sadece Türkiye’ye değil dünyaya hizmet etmektir. Temiz içme suyunun dahi bulunmadığı çöp dağlarının patladığı ve nefes almanın zorlaştığı bu şehrin kısa sürede bu şehri ülkemizin iftiharı haline getirdik. İstanbul’u tarihinin en kaliteli belediyecilik hizmetiyle tanıştırdık. İstanbul’a baktığında sadece rant gören, çıkar gören muhterislerin bu şehri yağmalamasının önüne geçtik, hayata geçirdiğimiz hizmetler ve yatırımlarla İstanbul’un çehresini değiştirdik. İstanbul’u asıl kimliğine yeniden kavuşturduk.

3 katlı İstanbul Tünelinin önümüzdeki dönem inşallah ihalesini yaparak, hayata geçireceğiz.

İstanbul’un iki yakasına 7 bin yataklı 2 dev şehir hastanesi yapıyoruz. Başakşehir belediye hastanesini önümüzdeki yıl hizmete sokuyoruz. Gerek 25 ilçemiz gerek Binali Yıldırım kardeşimiz gerekse Türkiye Cumhuriyeti’nin başkanı olarak İstanbul’umuzu uçuracağız. Sizlerden Binali kardeşimin etrafında birleşmenizi istiyorum.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum