Erdoğan, Gökçek için Arınç taktiği uygulayacak

gökçek-erdoğan.jpg

MHP’nin Ankara için Melih Gökçek adını anmasının ardından tartışmalar alevlendi. Gökçek sessizliğini koruyup iki tarafa da mavi boncuk dağıtırken perde arkasında kimi pazarlıkların yapıldığı ortaya çıktı.

Muhalif isimler arasında adı anılan Bülent Arınç bir anda tavır değiştirmişti. Arınç’ın oğlu Ahmet Mücahit Arınç son seçimde İstanbul’dan AKP milletvekili yapıldı. Bülent Arınç ise sustu. AKP şimdi benzer bir taktiği Gökçek ailesi için düşünüyor.

Yeniçağ yazarı, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eski danışmanı Ahmet Takan bugünkü köşesinde dikkat çeken iddialarda bulundu. Takan’a göre Ankara’da bir Gökçek sürprizi yaşanabilir.

Öncelikle, bir süredir gündemden düşen Melih Gökçek’in MHP’den adaylığı konusu ile başlayalım. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığından saray baskısı ile zorla istifa ettirilen Melih Gökçek’in “MHP’den adaylığı kesinlikle söz konusu değil.” Melih Gökçek, bir yolunu bulmuş, -aracılar vasıtasıyla-  aday gösterilirse Mehmet Özhaseki’yi kesinlikle destekleyeceğini R.Erdoğan’a söylemiş.

Gökçek, yakın zaman içinde hem Devlet Bahçeli’ye hem de Erdoğan’a teşekkür ziyareti de planlıyormuş; “Devlet Bey’in yaklaşımını ve sonrasında Tayyip Bey’in yaklaşımını iade-i itibar olarak gördüğü için…” Saray kaynaklarım, bu görüşmelerde doğal olarak Ankara siyasetinin de konuşulacağını ve Gökçek’in Özhaseki aday olursa onun için çalışacağını söyleyeceğini belirtiyor.

İktidar partisinde, belediye başkanlıklarında son tabloya genel hatları ile bakalım;

Ankara’da Mehmet Özhaseki ismi öne çıkıyor. Melih Gökçek destekliyor. Melih Gökçek, “ben olmayacaksam olması gereken isim Mehmet Özhaseki” diyor. Buna rağmen, Gökçek, Mehmet Özhaseki’nin de zorlanacağını düşünüyor. Neden?.. Verilen cevap; “Ankara’ya yönelik özel bir hikâyesi yok.”

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum