Erdoğan: ‘Gezi olayları Kılıçdaroğlu gibi bir projeydi’

resized_1486f-def3e194mansetc.jpg

AİHM’in eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın ‘serbest bırakılmalı’ kararına tepki gösteren Erdoğan, “AİHM dün ülkemiz aleyhine bir karar açıklamış. Neymiş? Türkiye, terör örgütü PKK ile iltisaklı bir partinin eski genel başkanının yargılandığı davada özgürlük, güvenlik ve seçim hakkını ihlal etmiş. Peki siz AB organlarından herhangi birinin, aynı zatın 6-8 Ekim olayları sırasında insanları, tamamı yalan olan beyanlarla galeyana getirip 50 masumun sokaklarda vahşice katledilmesine yol açması konusunda herhangi bir beyanını duydunuz mu?” diye konuştu.

​”Türkiye’de darbeye teşebbüs eden FETÖ’cüleri baş tacı eden hiçbir ülkenin, hiçbir kurumun demokrasinin adını ağzına almaya hakkı yoktur” diyen Erdoğan, “Avrupa Birliği’nin bizatihi kendisinin terör örgütü olarak kabul ettiği, hayata gözlerini açmamış çocuktan 80 yaşındaki ihtiyara kadar her yaştan on binlerce insanın katili PKK’ya verilen desteği, bu zalimlerin kurbanlarından esirgeyenleri hiçbir zaman ciddiye alamayız” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

— Bugün itibariyle 30 bine yakın muhtarımızı Külliyemizde ağırlamış olduk. Sizler de seçime gireceksiniz. Önümüzdeki aylarda muhtar toplantılarımıza biraz hız vereceğiz.

— Siz bakmayın birilerinin Türk demokrasisini hakir görmeye çalıştığına. Onlar demokrasiyi sadece kendilerine hizmet ettiğinde severler. AİHM dün ülkemiz aleyhine karar açıklamış; Türkiye terör örgütü PKK ile iltisaklı partinin eski genel başkanının yargılandığı davada seçim hakkını ihlal etmiş. Siz AB organlarından herhangi birinin aynı zatın 6-8 Ekim 2014 tarihindeki olaylar sırasında insanları galeyana getirip 50 masumun sokaklarda vahşice katledilmesine yol açması konusunda herhangi bir beyanını duydunuz mu?

— Türkiye’de darbeye teşebbüs eden FETÖ’cüleri baştacı yapan hiçbir ülkenin demokrasinin adını ağzına almaya hakkı yoktur. Bunun adı terör perestliktir terörist seviciliktir. Burada Avrupalı dostlarımızı ikaz ediyorum; o çok sevdiğiniz teröristler çıkarlarına dokunduğunuz gün silahlarını da size çevireceklerdir. Siz varın kendi sırça köşklerinizde dilediğiniz kararları alın, biz demokratik hukuk devleti vasfımızdan asla taviz vermeden ülkemizin milletimizin bekası için ne gerekiyorsa onu yapmaya devam edeceğiz.

— Gezi olayları tıpkı CHP’nin başındaki zatın kendisi gibi bir projeydi. Bu projenin adı Türkiye’nin ayaklarına yeniden pranga vurma, milletimizin kutlu yürüyüşünü engelleme ihanetidir.

Kaynak

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum