Erdoğan: “Bizim için mesele bitmiştir”

1555581061061-thumbs-b-c-9-c-552-af-6-ceb-997-d-4-a-4-f-4-c-80412-f-36-b-9-a.jpg

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin kazanamadığı belediyelerde çalışanlara “Seni makamından mı alacak? Seni memurluktan mı atacak? Atamaz. 657 denen bu yasa sizi koruma altına almıştır” diyerek seslendi. Erdoğan, “Ben yürütmenin başıyım. Yasamanın başı ise şu anda yine genel başkanı olduğum partimin bir mensubu. Bir zulüm varsa bunun karşısında duracağız” ifadelerini kullandı.

Memur-Sen’in düzenlediği konferansta konuşan Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

Seçimlerden sonra bazı belediyelerdeki gelişmelerden rahatsızlık duyma gibi ya da o bulundukları yerde mücadelelerini kararlı bir şekilde sürdüremeyenler sebebiyle Memur-Sen camiasının rahatsızlık duymaması gerekir. İnsanoğlu hem cahildir hem zalimdir. Bir yere kadar menfaatleriyle beraber hep yürür.

Memur-Sen camiasının seçimler sebebiyle ortaya çıkan tabloda bulundukları yerlerde dimdik duracaklarına inanıyorum.

Ha ne yapacak? Seni makamından mı alacak? Seni memurluktan mı atacak? Atamaz. 657 denen bu yasa sizi koruma altına almıştır.

Bu ülkede bir hükümet var. Biz hiçbir zaman yapılacak bu zulümlere seyirci olmayız. Onun için de bütün yargı ve yürütme mekanizmalarını her halükarda başta Memur Sen olmak üzere yürütmek zorundayız. Ben yürütmenin başıyım. Yasamanın başı ise şu anda yine genel başkanı olduğum partimin bir mensubu. Bir zulüm varsa bunun karşısında duracağız.

Hadi bakalım sendikanı değiştir diyenlere karşı Memur-Sen’liler yerini korumalıdır.

Şu anda ülkemdeki ekonomik durumla ilgili batı dünyasının belli kesimleri ekonomimizi çökmüş gibi gösterme gayretinde. 

“Uluslararası kuruluşlara mektuplar yazara ülkemize itibar suikastı yapıyorlar.

“Üzerinde asıl durulması gereken örgütlü yalanın hakikati perdelemesine göz yumulmasıdır. Hiçbir araştırma yapılmadan işin aslı muhataplarına sorulmadan Türkiye karşıtı her türlü habere pirim verilmesi rahatsız ediyor. Bizi rencide eden masumiyet karinesi ülkemizde söz konusu olunca rafa kaldırılmasıdır. Muhataplarımızıdan sadece ilkeli tutarlı ve hakkaniyetli davranmalarını istiyoruz. Biz ülkemizdeki meseleleri ön yargılara kurban edilmek yerine adalet tartısında tartılarak karara bağlanmasını istiyoruz. Bilgi kaynaklarını çeşitlendirerek hakkaniyeti elden bırakmamalarını burada bulunan uluslararası kuruluşlardan talep ediyorum.

“Dünyada bizim gibi bir katılım oranına sahne olan bir sahne adeta yoktur. Bu seçimlerin hayırlara vesile olmasını bekliyorum. Sandığa giden vatandaşlarımızdan buradan şükranlarımı sunuyorum. Seçim sonuçlarının demokrasimizin kalitesini daha da artırdığına inanıyorum.

“Gezi eylemleri ve Çukur eylemleriyle bir üst sırada çıkan provokasyona ülkemiz muhatap oldu. 15 Temmuz askeri darbe teşebbüsü tarihimizin en büyük ihanetlerinden biridir.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum