Erciş'te vatandaşın yaşam standardı projelerle yükseliyor

erciste-vatandasin-yasam-standardi-projelerle-yukseliyor_8d03fe9.jpg

VAN(AA) – İçişleri Bakanlığınca kanun hükmünde kararname (KHK) kapsamında Erciş Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilen Kaymakam Mehmet Şirin Yaşar’ın talimatıyla ilçede vatandaşlara daha önce görmedikleri hizmeti sunabilmek için çalışmalara hız verildi.

İlçe halkının yaşam kalitesini arttıracak yeni sosyal alanların oluşturulmasına öncelik veren belediye, bir yandan da şehrin alt ve üst yapısını yeniden dizayn etmeye çalışıyor.

Belediye Başkan Vekili Yaşar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geliştirdikleri 14 projenin ihtiyaç kaynaklı olduğunu, bunların bölgenin sosyal ve ekonomik yapısına değer katacağını söyledi.

İlçenin turizm potansiyelini arttırmak için “Sahil Yolu Projesi” geliştirdiklerini ifade eden Yaşar, artık insanların çevre illerden hatta İran’dan gelerek Erciş’in imkanlarından yararlanacağını, bununla ilçenin turizm cazibe merkezi haline geleceğini aktardı.

Yaşar, insanların güzel vakit geçirebileceği alanları oluşturmaya önem verdiklerini, projelerin devamının geleceğini ifade ederek, “Çocuk ve gençler için spor alanlarını yaygınlaştırıyoruz. Kültür merkezi yapıyoruz. İnsanların dinlenebileceği, enerjilerini atabileceği alanlar yaratmak zorundayız. Sokak hayvanları için barınaklar yapıyoruz. İlçeye içme suyu şebekesi getiriyoruz. 100 bin ton sıcak asfaltla Erciş’in bütün sokaklarını yeniden yapacağız.” ifadesini kullandı.

Muhabir: Mesut Varol

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum