EMITT Fuarında Silifke standına büyük ilgi

emitt-fuarinda-silifke-standina-buyuk-ilgi_cea8526.jpg

MERSİN (AA) – Silifke Belediyesi, Kent Konseyi ve Silifke Ticaret Odasının, 21. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT) açtığı standın yoğun ilgi gördüğü bildirildi.

Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut, yaptığı açıklamada, EMITT 2017’de açmış oldukları Silifke standının yoğun ilgi gördüğünü ve birbirinden değerli konuklarca ziyaret edildiğini belirtti.

Turizm ve tarım ürünleri açısından zengin olan ilçe standının fuara ayrı bir hava ve ayrı bir renk kattığını dile getiren Turgut, Mersin’i ve Silifke’yi ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtmanın gururunu yaşadıklarını kaydetti.

Turgut, fuara hazırlığında emeği geçenlere teşekkür ederek, “Fuarda ilçemizin değerlerini en iyi şekilde tanıttık. Burada tarihi ve kültürel değerlerimizi anlatan broşürler dağıtarak, tarım ürünlerimizin lezzetini yerli ve yabancı insanların damak zevkine sunduk. Bundan sonrada bu tür fuarlara katılmayı sürekli hale getirmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Silifke Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nurettin Kaynar ise Silifke’nin tarım ve turizm yönüyle bu fuara damga vurduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Tarihi, kültürü, doğası, iklimi başta olmak üzere birçok şehrin sahip olduğu özelliklerin tümünü yüreğinde barındıran Silifke, tarım ve turizm yönüyle bu fuara damgasını vurdu.”

Silifke Kent Konseyi Başkanı Rifat Karaduman da ilçenin tanıtılması ekonomik canlanması için tarım ile turizm alanında tanıtım çalışmalarının artırılması gerektiğini dile getirdi.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum