EJDER YALÇIN zırhlısının 400 parçası Sivas'tan

ejder-yalcin-zirhlisinin-400-parcasi-sivastan_c48b743.jpg

SİVAS (AA) – Sivas’ta savunma sanayisi sektöründe faaliyet gösteren bir fabrika, güvenlik güçlerinin her türlü ihtiyacına cevap verebilmek için geliştirilen EJDER YALÇIN 4×4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Aracı’nın mayın kilidinden kapı menteşelerine kadar irili ufaklı yaklaşık 400 parçasının üretimini yapıyor.

Sivas Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Gökçeler Makina Limited Şirketi, son dönemde savunma sanayisinde kullanılan araçlar için parçalar üretiyor.

Fabrikada, askeri birlikler ile güvenlik güçlerinin meskun mahal ve kırsal alanlar dahil olmak üzere her türlü bölge ve arazi şartlarında harekat ihtiyaçlarına cevap vermek üzere Nurol Makina ve Sanayi Anonim Şirketi tarafından geliştirilen yüksek koruma ve hareket kabiliyetine sahip EJDER YALÇIN 4×4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Aracı için de irili ufaklı yaklaşık 400 parça üretiliyor.

Kaput ve kapı menteşelerinden emniyet, kapı ve mayın kilitlerine kadar çok sayıda parçanın üretiminin gerçekleştirildiği fabrika, Sivas’tan savunma sanayisine önemli hizmet veriyor.

Fabrikanın Genel Müdürü Ahmet Nazmi Gökçeler, AA muhabirine yaptığı açıklamada, firmalarının 41 yıllık aile kuruluşu olduğunu söyledi.

Fabrikalarında daha önce plastik enjeksiyon kalıpları ve özel tip makineler ürettiklerini belirten Gökçeler, 2012 yılından itibaren savunma sanayisi için üretim yapmaya başladıklarını aktardı.

Gökçeler, son 4 yıldır EJDER YALÇIN zırhlısı için kritik parçalarının üretimlerini yaptıklarını dile getirerek, “Sivas’ta EJDER YALÇIN zırhlısı için kaput, kapı menteşeleri, emniyet, kapı ve mayın kilitleri, alüminyum çamurlukları üretiyoruz. EJDER YALÇIN’ın irili ufaklı yaklaşık 400 parçasının Sivas’ta üretimini yapıyoruz. Menteşelerinin tamamını biz üretiyoruz.” diye konuştu.

Tunus ve Kuveyt’e gidiyor

Üretimlerin iki vardiya halinde 25 işçiyle yapıldığını aktaran Gökçeler, “Üretimimiz ihtiyaca göre değişiyor. Ayda yaklaşık 400 menteşe üretebiliyoruz. Verilen siparişleri öncesinde yetiştirebiliyoruz. EJDER YALÇIN yüzde 100 yerli bir araç ve şu anda yurt dışına ihracatları da gerçekleşmekte. Tunus ve Kuveyt’te Nurol Makine tarafından ihracatı yapılan bir araç.” ifadesini kullandı.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum