Edirne’de kaçak ağaç kesimine suç duyurusu

edirnede-kacak-agac-kesimine-suc-duyurusu_d7e04a4.jpg

Engin ÖZMEN / EDİRNE, (DHA) – EDİRNE’de Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin yapıldığı Sarayiçi mevkisindeki Tavuk Ormanı’nda çok sayıda ağaç kesildi. Edirne Belediye Başkanı CHP’li Recep Gürkan, 1’nci derece doğal sit alanındaki mülkiyeti kendilerine ait olan ormandaki kontrolsüz ağaç kesimiyle ilgili suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.
Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin yapıldığı Sarayiçi’ndeki Tavuk Ormanı’nda çok sayıda ağacın kesildiğini görenler Edirne Belediye Başkanlığı’na şikayette bulundu. Belediye ekiplerince yapılan incelemede 5 kavak ağacının kendilerinden habersiz kontrolsüzce kesildiği tespit edildi. Mülkiyeti Edirne Belediye Başkanlığı’nda olan ormandaki incelemenin ardından Belediye Başkanı Recep Gürkan açıklama yaptı.
SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU
Ormanda plan dışında aralama, kesim ve budama çalışmalarına izin verilmediğini kaydeden Gürkan şunları söyledi:
"Bizim yetkimiz ve kontrolümüz dahilinde tavuk ormanında herhangi bir çalışma gerçekleştirilmemektedir. Mevcut alanda Orman İşletme Müdürlüğü yetkilileri ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz birlikte inceleme yaptı. İncelemede, kavak ağaçlarının kesildikten sonra gövdelerinin alındığını, üst kısımlarının orada bırakıldığı görüldü. Suç duyurusunda bulunduk."
FOTOĞRAFLI

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum