e-maden sistemi 2018’de devreye giriyor

albayrak.jpg
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, “Hayatımız Maden Çalıştayı”nda açıklamalarda bulundu.

“Madencilik konusunda en önem verdiğimiz konukların en başında güvenlik geliyor. Maden Güvenlik Kurumu hayata geçirilecek” diyen Bakan Albayrak, “Kurul, güvenli bir çalışma ortamının oluşturulması, meslek hastalığının önlenmesi gibi konularda gerekli uygulamaları hızla hayata geçirilecek” dedi.

2017 yılında 5 bin 487 madenin denetlendiği bilgisini aktaran Bakan Albayrak, “258 kömür madenine faaliyeti durdurma cezası verdik. 2018’de bu denetimler sıklaştırılacak. Habersiz ve anlık denetimlerle risk barındıran madenler tespit edilecek ve gereken yapılacak. İş ve işçi güvenliği konusunda kesinlikle sıfır tolerans uygulamamız lazım” ifadelerini kullandı.

Sözlerine, “Madencilik sektörü ile yaptığımız toplantılarda en sık dile getirilen konuların başında bürokrasinin azaltılması talebi ortaya çıkmıştı” diyerek devam eden Bakan Albayrak, “Eylül ayı sonu itibariyle bekleyen işlerin hepsini tamamladık. Madencilik faaliyetlerinin en hızlı şekilde ilerlemesi için E-Maden sürecini başlatacağız dedik ve başlattık. İnşallah 208 yılında projenin tamamını devreye almış olacağız” diye konuştu.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum