Dünyanın ilk sosyal medya fenomen ödülleri Türkiye’de

e2356f_0e41bbb8cd3e4ec691185da3bc151b23-mv2.jpg

Dünya’da bir ilk olan Türkiye Fenomen Ödülleri (Fenover) gelecek yılın  mart ayında ‘Temiz Sosyal Medya’ temasıyla gerçekleştirilecek. Ödül töreninin jüri üyeliğini 15  Facebook,  Twitter, Snapchat,  Instagram, Youtube fenomeni yapacak.

Sosyal medyanın doğru anlatılması ve insanlar üzerindeki olumlu yanlarını ön plana çıkarmak amacıyla Fenover projesini gerçekleştireceklerini belirten yapımcı Savaş  Uğurlu, “Fenover bir tutkunun ödüllendirilmesi amaçlanıyor. Uluslararası boyutta alanında ilk olma özelliği taşıyacak projemizin sloganı ve amacı ‘Temiz Sosyal Medya’ olacak. İlki 2018 mart ayında gerçekleşecek olan Fenomen Ödülleri projemizin sloganı ve amacı Temiz Sosyal Medya olacak. Alanında en başarılı ve milyon takipçiye ulaşan 15  Facebook,  Twitter, Snapchat,  Instagram,  Youtube fenomeninin ana jüriliğinde, 30 kategorideki Fenover’a, halkın da oyları ve katılımı ile ödül verilecek” dedi.

“Dolu dolu bir ödül gecesi olacak” 

Fenover kapsamında sürprizlerin de gerçekleşeceğini belirten  Uğurlu, “Zirvede moda, teknoloji, gezi, seyahat ve yemek fenomenleri takipçileriyle buluşacak. Projemize destek sağlayanlara reklam alanları vereceğimiz fenomen ödüllerinde fenomenlerin ve  Türkiye’nin üreten kişi ve kurumlarının kendilerini anlatma imkanı vereceğiz” dedi.

Türkiye Fenomen Ödüllerinin destekçisi ve danışmanlığını yapan Uluslararası Sosyal Medya Derneği (USMED) Başkanı ve projenin ana jürilerinden Said Ercan, “Jürimiz her kategoride 3 isim belirleyecek ve belirlenen isimler arasında birinci olacak ismi halkın SMS oyları belirleyecek. USMED olarak gençlerimizin gözünde bir kanaat önderine dönüşen fenomenlerin, standartlarının belirlenmesi, etik değerlere dikkat edilmesi, sosyal sorumluluk alanında faaliyet gösteren fenomenlerin ön plana çıkartılması, üretken ve kendini geliştirmiş fenomenlerin dünya çapında tanıtılması için gayret göstereceğiz” dedi.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum