DÜ'de yoğun bakım yatak sayısı artırıldı

DÜZCE (AA) – Düzce Üniversitesi (DÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, hastanedeki yoğun bakım ünitesinde yatak sayısının artırıldığını söyledi.

Balbay, yaptığı açıklamada, hasta memnuniyeti ilkesine çok önem verdiklerini, bu amaçla Hasta Karşılama Birimini kurdukları belirtti.

Birimin, Üniversite Araştırma ve Uygulama Hastanesi zemin kat poliklinik girişinde hizmet vermeye başladığını belirten Balbay, Hasta Karşılama Biriminde görev yapan deneyimli, güler yüzlü ve aktif sağlık çalışanları ile hastanenin, hastalara daha nitelikli ve kaliteli hizmet vermeyi hedeflediğini söyledi.

Hasta Karşılama Birimi ile hastalarımızın tekerlekli sandalye ve sedye ile taşınma, hastane içerisinde ilgili birimlere daha kolay ulaşmasına yardımcı olma gibi ihtiyaçlarının karşılanacağına dikkat çeken Balbay, “Hasta Karşılama Birimi içerisinde yer alan Hasta Hakları Biriminin de her türlü şikayet ve önerileri dinlemeye hazır.” dedi.

Yoğun bakım ünitesinde yatak sayısının artırıldığına dikkat çeken Balbay, şöyle konuştu:

“Üniversite hastanemizdeki dahili, anestezi, koroner, beyin cerrahisi, çocuk, yeni doğan ve kardiyo vasküler yoğun bakım ünitelerindeki 42 olan yoğun bakım yatak kapasitesini 45’e çıkardık. Hastane yönetimi ile öğretim üyesi, asistan ve hemşirelerin katkılarıyla bu çalışmayı gerçekleştirdik. Bu gelişme ile hastalarımızın il dışı sevkleri azalacak. Üniversite hastanemizde görev yapan hekim ve hemşirelerin yoğun çalışma temposuna rağmen, gösterdikleri özveriyle yatak kapasitesinin artırdık.”

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum