Down sendromlu Özgür, harçlıklarını okula bağışladı

down-sendromlu-ozgur-harcliklarini-okula-bagisladi_ab14322.jpg

Mehmet YİRUN/ÇORLU(Tekirdağ), (DHA)- TEKİRDAĞ’ın Çorlu İlçesi’nde 20 yaşındaki down sendromlu Özgür Yaman, biriktirdiği harçlıklarını kaymakamlık tarafından şehitler anısına yapılacak 15 Temmuz İlkokulu’na bağışladı.
Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç, ilçede şehitler anısına 15 Temmuz İlkokulu yapılması için kampanya başlattı. Başlatılan kampanyayı öğrenen down sendromlu Özgür Yaman, annesi Emine Yaman’a evde cam kavanoz içinde biriktirdiği bozuk paraları yaptırılacak olan okula bağışlamak istediğini söyledi. Bunun üzerine annesi ile birlikte kaymakamlığa gidin Özgür Yaman, Kaymakam Levent Kılıç’a kavanozu getirerek verdi. Yaman’ın davranışının örnek olduğunu belirten Kaymakam Levent Kılıç, şöyle dedi:
"Özgür’ün davranışı beni çok duygulandırdı. Bu davranış örnek bir davranıştır. Özgür böyle bir kampanyanın başladığını duyup evdeki kumbarasını getirmek istediğini annesini söylemiş ve annesine hadi hadi diyerek getirmiş. Annesine ve Özgür’e çok teşekkür ediyorum. Bu kavanoza baktığımda simgesel olarak makamda tutuyorum.Gözümün önünde durursa bu işi başarmak için bize hatırlatıcı olur."

FOTOĞRAFLI

 

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum