Doktorlar, şiddetin sebebi sistem dedi

120978.jpg

Türk Tabipleri Birliği (TTB)’nin  çağrısıyla başlatılan “Sağlıkta Şiddet Yasası istiyoruz” eylemleri son buldu. İstanbul’da Kadıköy Beşiktaş İskelesi’nde bir hafta boyunca sağlıkta şiddete ve ölümlere dikkat çekmek için nöbet tutan İstanbul Tabip Odası’na üye hekimlere vatandaşlar da destek verdi.

Sağlıkta şiddete karşı tuttukları nöbet sırasında konuştuğumuz İstanbul Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Rukiye Eker Ömeroğlu;

“Size gelen hastayı 5 dakikada muayene etmeniz dayatılıyor. Bizim hastaya ismini, şikayetini sormamıza bile yetmiyor bu süre. 5 dakika geçince ‘bizim sıramız geçiyor’ diyen dışarıdaki hastaların kavgaları başlıyor. Yani hasta ile hekimler karşı karşıya kalıyor”

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Yüksek Onur Kurulu Üyesi Dr. Ali Özyurt da sağlıkta şiddetin hükümetin politikaları sonucu arttığını belirterek hastaların yaşadıklarının sorumlusunun doktorlar olarak gösterilmesine itiraz ediyor.

Nöbete katılarak hekimlere destek veren yurttaşlar ise sağlık sisteminde yaşananların sorumlusunun doktorlar olmadığını söyledi.

 

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum