Diyarbakır’da 155 köy yolu açıldı

diyarbakirda-155-koy-yolu-acildi_0bc60ac.jpg

İhsan YILMAZ/SİLVAN (Diyarbakır), (DHA)- DİYARBAKIR kırsalında 3 günden beri etkili olan kar yağışı nedeniyle kapanan 155 köy yolu açılırken, Silvan İlçesi’nde tarihi mekanların kar yağışından sonra beyaza bürünmesi, kartpostallık görüntüler ortaya çıkardı.
Kar yağışı nedeniyle kent genelinde 155 mahallede ulaşıma kapanan bin 480 kilometrelik yol kardan temizlendi. Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Büyükşehir Belediyesi, kar yağışı nedeniyle kent genelinde 155 mahallede ulaşıma kapanan bin 480 kilometrelik yolu açarken, kar yağışının yoğun olduğu Kulp, Lice, Silvan ve Çüngüş ilçelerinde ise çalışmalarını sürdürüyor. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, geçen hafta cuma gününden itibaren kent genelinde etkili olan kar ve tipiye karşı 285 personel ve 83 iş makinesi ile mücadele etmeye devam ediyor. Kent merkezi, ilçeler ve kırsal mahallelerde ulaşıma kapanan bin 480 kilometrelik yolu açan büyükşehir belediyesi ekipleri, 155 mahallenin yollarını açmak için yürüttüğü çalışmaları Pazar günü tamamladı. Ekipler, kent merkezinde yol açma çalışmasının yanı sıra ana arterler, cadde, sokak ve kaldırımlarda buzlanmaya karşı 6 adet tuz aparatlı kar küreme aracıyla tuzlama ve solüsyon çalışması yürüttü. Kar yağışının yoğun olduğu Kulp, Lice, Silvan ve Çüngüş ilçelerinde ise yol açma çalışmaları devam ederken, kent merkezinde yaya ve araç trafiğinin sorunsuz bir şekilde seyretmesi amacıyla nöbetçi ekipler oluşturuldu" denildi.
Silvan ilçesinde 3 gündür etkisini sürdüren kar, zaman zaman hayatı olumsuz etkilerken, ilçedeki tarihi yapıları beyaza büründü. Çok sayıda cami, konaklar ve surların bulunduğu tarihi ilçede, kartpostalık manzaralar oluştu.

FOTOĞRAFLI 

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum