Cumhurbaşkanı’nın sarayları Meclis gündeminde

32b2d6684c9b3bc2_636x350.jpg

TBMM Başkanı Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması istemiyle birer soru önergesi veren Özel, personelin il dışı görevlendirmeler, görev tanımı dışında geçici görevlendirmelerle muhatap olduğu, İstanbul’dan Yalova Köşkü’ne görevlendirilen personelin yakıt ücreti ve köprü geçiş ücretini ödemek zorunda kaldığı gibi vakaları gündeme getirdi.

CHP’li Özel, Cumhurbaşkanlığı’na bağlanan Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı’nda yaşanan olaylara ilişkin verdiği soru önergesi:

“24 Haziran genel seçimlerinin ardından yürürlüğe giren yeni anayasaya uyum amacıyla çıkartılan KHK ve Cumhurbaşkanlığı Kararnameleriyle TBMM’ye bağlı olan Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı, Cumhurbaşkanlığı’na bağlanmıştır. Bu düzenlemeler yeni anayasaya uyum çerçevesinde adlandırılamayacak keyfi ve hukuksuz düzenlemelerdir. TBMM idari teşkilatında görevli personel geçici görevlendirmeyle Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı’nda çalışmalarını sürdürseler de özlük haklarına yönelik kayıp yaşayabilecekleri başta olmak üzere endişe içindelerdir”

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum