Cumhurbaşkanı yargı çalışanları iftarında konuştu

1039203461-1.jpg

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yargı çalışanları ile yapılan iftar sonrasında önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan buradaki açıklamasında “Türkiye’nin yolu hiç olmadığı kadar açıktır.” dedi.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları;

Bugün Türk adalet sistemini geleceğe taşıyacak tarihi nitelikte bir adım attık . Bu paket 2002’nden beri eksikliklerinizin giderilmesi üzerine reform adımlarının en son örneğidir.

Adalet sisteminin işleyişini güçlendirmek önümüzdeki dönemde de önceliğimiz olacaktır. Türkiye geçmişte adalet sisteminden gelen hataların bedelini çok ağır ödemiştir.

Son reform paketiyle yargının bağımsızlığı ve tarafsızlığını güçlendirmeyi adalette yaşanan gecikmelerin önüne geçmeyi hedefliyoruz.

Altını çizerek söylüyorum Türk milletinin yargısı olmalı ve sadece Türk milleti adına karar vermeli. Bu hedef ulaşabilmek için yargı mensuplarına da önemli sorumluluklar düşüyor. Vatandaşlara en kaliteli hizmetin peşinde olacağız.

Geciken adalet adalet değildir. Her dosyada bir insan geleceği ve kaderi bulunuyor. Devletin ontolojik varlığına ve bekasına yönelik en büyük tehdittir. Adalete olan güvenin sarsıldığı toplumda barış ve huzur kalmaz.

Türkiye bağımsızlığını her alanda ilerlettikçe sabotajların dozu da arttı. Atlattığı her badirenin ardından ülkemiz engelleme girişimiyle karşı karşıya kaldı. Biz bekamızla ilgili kararları kendimiz verdikçe bu tür teşebbüsler devam edecektir.

Eski Türkiye’ye alışanların politikaları bu yeni duruma adapte etmekte zorlanıyor.

Türkiye’nin yolu hiç olmadığı kadar açıktır.

Biz 1071’den beri tarihin en zor sınamalarına en büyük saldırılarına maruz kalmış bir halkız, hiçbir başarımız bize altın tepside sunulmadı.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum