Cumhurbaşkanı Erdoğan: “İradenizi nasıl bu kadar ucuza satıyorsunuz”

erdogan-secim-startini-izmirden-verdi_9e10ebd.jpg

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) İYİ Parti’ye geçen 15 milletvekilini sert sözlerle eleştirerek, “Ey 15 milletvekili siz iradenizi nasıl oluyor da bu kadar ucuza satıyorsunuz” dedi.

AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Kongresi, Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde gerçekleştiriliyor. Kongreye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Ak Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, milletvekilleri ve AK Parti Gençlik Kolları üyeleri katıldı.

“Ey 15 milletvekili siz iradenizi nasıl oluyor da bu kadar ucuza satıyorsunuz”

İYİ Parti’ye geçen 15 CHP’li milletvekiline de seslenen Erdoğan, “Ey 15 milletvekili siz iradenizi nasıl oluyor da bu kadar ucuza satıyorsunuz. Ey 15 milletvekili karıştırmayın ha siz Çanakkale’deki 15’ler değilsiniz. Siz iradesini satanlardansınız. Onları da lekelediniz. Siz size oy veren bu milletin iradesine saygısızlık yaptınız. Size bay Kemal talimat verdi diye siz bunu yerine getirdiğiniz zaman bu şahsiyetsizliktir. Sizin şahsiyetiniz olgunlaşmamış demektir. ‘Sayın bay Kemal siz bizim irademizi satın alamazsınız, milletin vermiş olduğu yetkiyi farklı istikamette kullandıramazsınız’ demeliydiniz. Ama yazık oldu gittiniz. Sözde partinin koltuklarına bile oturamadınız. Çünkü sizin asli koltuğunuz müsaade etmiyordu” ifadelerini kullandı.

CHP’li seçmenlere de çağrıda bulunan Erdoğan, “Bizi izleyen CHP’li vatandaşlarıma sesleniyorum. 24 Haziran’da bunları sandığa gömmeye var mısınız diye sesleniyorum” dedi.

“Siyasi tarihimize yeni bir utanç vesikası olarak kaydoldu bu”

CHP’nin Türk siyasetini kirlettiğini söyleyen Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“CHP’nin bir başka partiye adeta ikram ettiği, bu durumda rızalarının olmadığı her hallerinden belli olan, hele hele arka taraftaki o gözü yaşlı milletvekillerini görünce çok üzüldüm. Eyvah dedim Türk parlamentosu ne hale gelmiş. Siyasi tarihimize yeni bir utanç vesikası olarak kaydoldu bu. Aslında bu hadise aradan geçen 40 yıla rağmen CHP’de hiçbir şeyin değişmediğini ortaya koymuştur. Kendileri ve medyadaki avaneleri bu skandalı örtbas etmeye kalksalar da milletimiz meseleyi görmüştür. Bu tezgahın milleti kandırmaktan ziyade ülkemizin ana muhalefet partisini itibarsız hale getirme noktasında bir hamle olduğunu görüyorum.”

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum