Cumhurbaşkanı Erdoğan gündeme dair açıklamalarda bulundu

cumhurbaskani-erdogan-turizmde-bu-yil-36-milyonu-yakalayabiliriz-2_2f1c460.jpg

– Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “AK Parti olarak MHP ile birlikte 7 Ağustos sürecine bizler sadık kaldık. Ama sözde ana muhalefet orada daveti kabul etmeyip son anda geldi. Oradaki konuşmayı da fırsat bilip o konuşmadan sonra da hemen aleyhte konuşmalara başladı. Çünkü akşam başka, sabah başka” dedi.

– “2019’dan sonra AK Parti yine güçlü bir şekilde Meclis’te ve Cumhurbaşkanlığında yer almayı sürdürecek ama CHP’nin akıbetini kestiremiyoruz” dedi.

“Çıkmış biri ’Rusya ile Türkiye’nin arasını açtık’ diyor. Dış politikamızın esası dostlarımızın sayısını arttırmaktır. Ama bir şartla. Dostlarımızın dostluğunu görmemiz lazım ki onlarla yürüyelim. Suriye’de olanlar dostlarımızın samimiyetini ve güçlerini gösteriyor. Kendi göbeğimizi kendimiz kesmeyi başarabildiğimizden beri kimseye ihtiyacımızın olmadığını gördük. İnşallah yarın çok daha iyi bir yerde olacağız” dedi.

– “Terörist sevicilikten başka hiçbir vasfı bulunmayan bir partiye ve onun Genel Başkanına gösterilen bu hayranlıkla CHP’nin gideceği yer olsa olsa Kandil olur. Gerçi yakında biz o Kandil’i de teröristlerin başına yıkacağız. İnşallah adım adım oraya yaklaşıyoruz” dedi.

“60 bine yakın PYD/YPG’li teröristi bölgeye getirme gayreti içindeler” dedi.

– “Bizim ziyaretimiz sırasında giydiğimiz kamuflaja hayran kaldı herhalde. Kendisine postal ve parka gönderme teklifinde bulunmuştum. Bunun üzerine CHP’nin başındaki bu zat ‘parkayı ve postalı öğrenciliğimden beri giyiyorum’ demişti. Nihayet 40 yılda doğru bir söz etti. Biz de ona diyoruz zaten; siz teröristlerin giydiği postalı ve parkayı giyersiniz, biz Mehmetçiğin postalını ve parkasını giyeriz, aramızdaki fark bu.”

– “Afrin’de etkisiz hale getirilen terörist sayısı 4 bin 205 oldu” dedi.

– “Malatya’da Turgut Özal Üniversitesinin kurulmasına karar verdik” dedi.

 

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum