Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Ey Batı, bu yavrulara ne zaman dönüp bakacaksınız?”

cumhurbaskani-erdogan-dogu-gutada-yine-yavrular-sehit-edildi-ey-bati-bu-yavrulara-ne-zaman-donup-bakacaksiniz-4_7ab1ccb.jpg

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Doğu Guta’da bugün yine yavruların şehit edildiğine dikkat çekerek, “Ey Batı, Doğu Guta’da şehit edilen bu yavrulara ne zaman dönüp bakacaksınız da ’bunlar adil davranıyor’ diyeceğiz. Sizin demokrasi, insan hakları anlayışınıza yazıklar olsun. Karşımıza geçip teröristlerin ağzıyla konuşanlara, ‘cehenneme kadar yolunuz var’ diyoruz” dedi.

“Türkiye’nin terör saldırılarına cevap vermesini istemiyorlar”

Afrin’de bulunan tünellerin içinden kamyon geçtiğine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunun çimentoları nereden geliyor. Hemen bu tünellerin yapıldığı yerin doğusunda çimento tesisleri var, oradan alıyorlar. Mikserlerle gelip orada döküyorlar. Bunlara inşallah bu hesabı yine onlar soracak. Kendi topraklarında mantar tabancası patlasa tüm özgürlükleri askıya alanlar, Türkiye’nin topraklarına yönelik terör saldırılarını cevap vermesini istemiyorlar. Afganistan’da 100 hafızlık talebesi katledilirken seslerini çıkarmayanlar, İsrail’in katlettiği silahsız Filistinlilere kulaklarını tıkayanlar, terör örgütlerinin destekçilerine kulaklarını sonuna kadar açıyorlar” diye konuştu.

“Suriye’deki rejimi halen savunanlar var”

Doğu Guta’da bugün yine yavruların şehit edildiğine ve halen Suriye’deki rejimi savunanların olduğuna işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ey Batı, Doğu Guta’da şehit edilen bu yavrulara ne zaman dönüp bakacaksınız da ’bunlar adil davranıyor’ diyeceğiz. Sizin demokrasi, insan hakları anlayışınıza yazıklar olsun. Artık bu ülkelerin hiçbirinin terör örgütlerinden, terörizmden, terör eylemlerinden şikayet etmeye hakkı kalmamıştır. Çünkü terör virüsünü kendi elleriyle vücutlarına zerk ediyorlar ama farkında değiller. Türkiye olarak kendi mücadelemizi belirlediğimiz strateji doğrultusunda sonuna kadar sürdüreceğiz. Karşımıza geçip teröristlerin ağzıyla konuşanlara, ‘cehenneme kadar yolunuz var’ diyoruz.”

 

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum