Cumhurbaşkanı Erdoğan Ak Parti Siirt İl Başkanlığı 6’ncı Olağan Kongresi’ndeydi

cumhurbaskani-erdogan-2019-secimleri-kazanimlarin-devami-icin-milat-olacak_22cb4a5.jpg

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, elde edilen kazanımların devamı için 2019 seçimlerinin milat olacağını belirterek, “Türkiye’nin 2019 sınavından da alnının akıyla çıkmaktan başka şansı yoktur. Türkiye 2019’dan alacağı kuvvet, cesaret ve özgüvenle 2023, 2053 ve 2071’e yürüyecektir” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Siirt İl Başkanlığı’nın 6’ncı Olağan Kongresi’ne katıldı. Burada konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, il kongresi vesilesiyle bir kez daha evliyalar, alimler ve arifler şehri Siirt’te olmanın bahtiyarlığını yaşadıklarını belirtti. Bugün 3 yıllık bir ayrılığı vuslata dönüştürdüklerini ifade eden Erdoğan, “Bugün 3 senedir yüreğimizi yakan hasrete son veriyoruz. Rabbim gönül dostluğumuzu, yol arkadaşlığımızı daim eylesin. Siirt’e ayak bastığımız andan itibaren bizi bağrına basan tüm hemşehrilerimize şükranlarımı sunuyorum. Dışarıda on binlere hitap ettik ve heyecanı bugün çok farklı gördük. Siirt’in eniştesi olmanın gururunu hep yaşadım, daima yüreğimde hissettim. Bu aziz toprakların evladı olmaktan ve özellikle Mecliste Siirt’i temsil etmekten hep iftihar ettim. Bu yola milletvekili olarak başladık, başbakan olduk ve cumhurbaşkanı olduk. İnşallah son nefesi verene kadar bu gururu yaşayacağız.” dedi.

“Tıp fakültesi kuracağız”

YÖK’ten karar çıktığını ve Siirt Üniversitesine tıp fakültesi kuracaklarını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Artık tıp konusunu Siirt’te halledeceğiz. Öyleyse daha çok çalışacağız ve bunu bilmeyenlere de anlatacağız. Çünkü birçok gencin Siirt’te nelerin yapıldığından haberi yok. Bu üniversiteyi buraya kim kurdu? Biz geldiğimizde Siirt’te üniversite yoktu. Üniversiteyi biz kurduk. Çünkü Siirt’in gençlerinin Türkiye’nin bir başka ucuna gitmesine gönlümüz razı değildi. Dedik ki buraya üniversiteyi getirelim ve burada üniversiteyi kurduk. Allah nazardan, kem gözlerden saklasın. Rabbim bu coşkuyu ve heyecanı daim eylesin” ifadelerini kullandı.

“Siirt’i projelerle buluşturmaya devam edeceğiz”

İktidara geldiklerinde Siirt’te 7 kilometre bölünmüş yol yapıldığını ancak buna 15 yılda 118 kilometre bölünmüş yol ilave ettiklerini anlatan Erdoğan, “7 kilometre 79 senede, 15 senede işte bu. Ormanardı köprüsü ile Elence, Nasreddin ve Kezer köprülerinin restorasyonunu yaparak ihya ettik. Ilısu Barajı ses getirecek. Bunu da teröristler istemiyordu. Çünkü Ilısu Barajı geçiş yollarını kesiyordu. 6 adet yeni köprü yaptık. Toplam maliyeti 1,5 katrilyon olan ulaştırma projelerimiz devam ediyor. Siirt-Eruh yolunun yapımı devam ediyor. İnşallah proje 2 yıl içinde tamamlanacak. Hızla yapımı süren Silvan-Malabadi-Haydar yolu da sürüyor. 3 yıl önce geldiğimizde Siirt’e ikinci bir havalimanı yapacağımızı söylemiştik. Mevcut havalimanının dışında ikinci bir havalimanı değil. Mevcut havalimanımızın pistinin uzatılarak, iyileştirilerek hava trafiğine açılması çalışmaları devam ediyor. Şu anda yapılıyor. Bittiği andan itibaren iniş ve kalkışlarımız oradan olacak. Bu yaz mevsiminde seferler başlayacak. 4 içme suyu tesisini hizmete aldık. Bay Kemal bunu da bilmiyor, geçtiğimiz 15 yılda çiftçilerimize toplamda 436 trilyon tutarında tarımsal destek verdik. Ah ah yalan makinesi ah. Önümüzdeki dönemde Siirt’i yatırımlarla, projelerle buluşturmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum