Çocuklar, ‘Çocuk festivalinde’ eğlendi

cocuklar-cocuk-festivalinde-eglendi_44c9d42.jpg

İSTANBUL, (DHA)- AVCILAR’da sömestr tatilinde geleneksel ‘Çocuk Festivali’nin biletleri kısa sürede tükenirken etkinliğe yakınları ile gelen çocuklar, çeşitli görsel deneyler yaptı, tiyatro izledi, nasıl maske ve kaşık kukla yapıldığını öğrendi.
Barış Manço Kültür Merkezi’nde 1 hafta sürecek ‘Çocuk Festivali’nde 1 gün öncesinden   ücretsiz dağıtılan biletler kısa sürede tükenirken, yüzleri boyanan miniklere pamuklu şeker, patlamış mısır ikram edildi. Bilim şovlarında dev yanardağ, balonlar, girdaplar, hortumlar ve çeşitli görsel deneyler yaparken, ‘Bilim Parkı’ndaki görevliler hava akımı, elektrik enerjisi, ses dalgaları, illüzyon gibi konuları uygulamalı anlattı. En fazla ilgiyi küçük akım verilirken saçları dikleştiren küre deneyi çekti.
Festivale gelen çocuklar, kukla atölyesinde maske ve kaşık kuklanın nasıl yapıldığını öğrenirlerken de yüz boyama ile eğlenirken planetaryumda dünyanın oluşumu, gezegenler ve dinozorların yaşamını 3 boyutlu şekilde izledi. İki seansta ‘Bremen Mızıkçıları’ isimli tiyatro oyunu sahnelendi, ‘Minyonlar ‘ isimli çizgi film gösterildi.
Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli, minik konuklara büyük süprizler hazırladıklarını belirterek, “Avcılar şu an Çocuk Festivali ile herkesin özendiği bir yer. Her şeyin en güzelini hak ediyorsunuz” dedi.

(FOTOĞRAF)

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum