Çocuk istismarına karşı parklara güvenlik kamerası

070720181151034826155.jpg

Vatandaşlar, Kâğıthane Hasbahçe Mesire Alanı’na konulan ve yaşanılan çocuk istismarı olaylarından sonra sayısı daha da artırılan güvenlik kameralarını değerlendirdi. İlçede toplam 200 park ve kavşak, 24 saat boyunca toplam 315 adet güvenlik kamerasıyla izleniyor. Güvenlik kamerası olan parkları tercih ettiklerini belirten semt sakinleri, bu olayların son bulması için de caydırıcı yöntemlerin bir an evvel yürürlüğe girmesini istediler.

Kağıthane Belediyesi çocuklara karşı her hangi bir şiddet ya da istismar yaşanmaması için harekete geçen belediyelerden. 2011 yılından beri uygulanmaya başlanan kamera sistemiyle çocukların güvenliği ön planda tutuluyor. İlçede toplam 200 park ve kavşak, 24 saat boyunca toplam 315 adet güvenlik kamerasıyla izleniyor. Parklarda büyüklüklerine göre de birden fazla kamera bulunduruluyor.

Vatandaş güvenlik kameralarıyla ilgili ise, “Güvenlik kamerası belki bir tık rahatlatıyor gibi ama düşündüğümde caydırıcılık söz konusu olmadığı için bu noktada çokta büyük bir sükûnet sağlamıyor. Güvenlik kamerası var tamam rahat oturayım ben burada diyemiyorum” ifadelerini kullandı.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum