Çiçekçiler 14 Şubat'tan umutlu

cicekciler-14-subattan-umutlu_3069a43.jpg

ADANA (AA) – Muzaffer Çağlıyaner/Serhat Çağdaş – Sevgililer Günü için hazırlıklarını sürdüren çiçekçiler, 14 Şubat’ta “yoğun mesai” yapmayı umut ediyor.

Adana’da haftanın üç günü düzenlenen çiçek mezatı, Sevgililer Günü öncesi en yoğun zamanlarını yaşıyor. Adana, Mersin ve diğer komşu illerden gelen çiçekçiler, vitrinlerini en güzel çiçeklerle süslemek için adeta birbiriyle yarışıyor.

“Bir gül bile esnafımızın nefes almasını sağlayacak”

Satılan ürünler araçlara yüklenerek, vitrinde yerini alacakları dükkanlara götürülüyor. Fiyatlara zam yapmayan çiçekçiler, 14 Şubat’ta satışların artmasını umut ediyor.

Adana Çiçekçiler Odası Başkanı Süleyman Oğuz, AA muhabirine, 14 Şubat Sevgililer Günü öncesi çiçekçilerin hazırlıklarını sürdürdüğünü söyledi.

Sevgililer için en güzel gül, orkide ve diğer çiçeklerin vitrinlerdeki yerini almaya başladığını dile getiren Oğuz, “Bu özel günde, bir gül ya da bir orkideyle ya da bir demet çiçekle insanlar sevdiklerini mutlu edebilir. Üretim maliyetlerimizin artmasına rağmen fiyatları yükseltmedik. Bu Sevgililer Günü’nden umutluyuz. En azından bu özel günde insanlar bir gül bile alıp sevdiğine götürse, esnafımızın iş yapmasını ve nefes almasını sağlayacaktır.” ifadelerini kullandı.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum