CHP’li vekiller İstanbul mesaisine başladı; sokak sokak gezip 23 Haziran’ı anlatıyor

1557727663038-chp.jpg

CHP milletvekilleri, 23 Haziran İstanbul seçimleri için yoğun mesaisine başladı. TBMM çalışmaları için Ankara’da görevlendirilenler hariç tüm CHP’liler İstanbul’un 39 ilçesinde seferberlik ilan etti. Vekiller İstanbul’da kendi seçim bölgelerinden hemşehrilerinin bulunduğu ilçelerde sokak sokak gezerek İstanbul seçimlerini, CHP’nin ‘mağduriyetini’ anlatıyor.

Bu kapsamda CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer de Kartal Esentepe’deki Eskişehirlilerle bir araya geldi. Çakırözer, “Çok büyük bir mağduriyet var. Hangi görüşten, hangi partiden olursak olalım, haksızlık karşısında susmamalıyız. Bu haksızlığı düzeltecek olan millet iradesidir” dedi.

Çakırözer ve CHP Karaman Milletvekili İsmail Atakan Ünver, Eskişehir Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı ile birlikte, kentte Eskişehirlilerin yoğun olarak yaşadığı Kartal’da Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel‘in düzenlediği iftara katıldı, Eskişehirlilerle bir araya geldi. İstanbulluların yaklaşan Ramazan bayramlarını kutladı. Çakırözer daha sonra, Kartal Belediye Başkanı Yüksel ile birlikte Eskişehirliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği’ne gitti. Çakırözer, Şanlı, Ünver ve Yüksel Eskişehirlilerle gecenin geç saatlerine kadar 31 Mart seçimlerinin iptal edilmesini ve 23 Haziran seçimlerini değerlendirdi.

“Türkiye haksızlığın giderilmesini bekliyor”

Çakırözer, “Ortada çok büyük bir haksızlık var, çok büyük bir mağduriyet var. Bunu herkes biliyor. İnanıyorum ki sadece Eskişehirliler değil, tüm Türkiye bir haksızlığın giderilmesini bekliyor. Hangi görüşten, hangi partiden olursak olalım, haksızlık karşısında susmamalıyız. İmamoğlu’nun yaşardığı mağduriyet sadece İmamoğlu’nu değil; her İstanbulluyu, her Kartallıyı, Kartal’da yaşayan her Eskişehirliyi etkiliyor. Bu haksızlığı düzeltecek olan millet iradesidir. Haksızlığın düzeltileceği 23 Haziran’da millet iradesinin üzerinde hiçbir güç olamayacak” dedi. Eskişehir Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı da haksızlık karşısında tüm Eskişehirlilerin İmamoğlu’na sahip çıkmasını istedi.

CHP Karaman Milletvekili İsmail Atakan Ünver de, “İstanbul seçmenini milyonlarca oyu çöpe atılmak istendi. Büyük bir haksızlık yapıldı. Büyük bir haksızlık yapıldı, ancak milletin iradesi yok olmadı. Bunu İstanbulluların vicdanına bırakıyoruz. İstanbulluların bir kez daha en doğru kararı vereceğini biliyoruz” diye konuştu. Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ise, Ekrem İmamoğlu ile birlikte sadece 18 günde neleri başardıklarını aktardı, su kullanımımda, ulaşımda yıllardır yapılmayan indirimin bu 18 günde yapılabildiğini belirtti. Yüksel, “Yaptıklarının, yapacaklarının garantisi, teminatı olduğunu” dile getirdi.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum