CHP’li Torun’dan Soylu’ya: Artık kendine gelsin

1558123291099-untitled-1.jpg

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerini iptal etmesi tartışmaları sürerken, CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Gerekçeli kararın hala açıklanmaması konusunda ”Herhalde bu durumu açıklayacak bir cümle kuramıyorlar” diyen Torun, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun üslubunu gündemine alarak eleştiride bulundu.

CHP’li Torun, “Türkiye’ye bu kadar gayri ciddi içişleri Bakanı daha gelmemiştir. Orayı çocuk bahçesine çevirdiler. Yaptığı beyanlarına baktığımızda devlet ciddiyetinden uzak, evcilik oynar gibi bakanlık yönetiyor” diye konuştu. Torun, “Süleyman Soylu’nun artık kendine gelmesini istiyoruz” diye konuştu.

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, haksız hukuksuz bir kararla karşı karşıya olduklarını söyledi. Gerekçeli kararın hala açıklanmaması konusunda ”Herhalde bu durumu açıklayacak bir cümle kuramıyorlar” diyen Torun, YSK’nin gerekçeli kararın açıklamasının daha da gecikmesi durumunda önümüzdeki süreçte mutlaka itirazları olacağını dile getirdi. Ancak yapılan itirazların da bir etkisi olmadığına dikkat çeken Torun, ”Kimi kime şikâyet edeceksiniz ki? Türkiye’de hukuk ortadan kaldırılmışsa yaptığınız eylemle kalıyorsunuz” dedi.

“Solu’nun artık kendine gelmesini istiyoruz”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bir televizyon programında binlerce sandık kurulu başkanını CHP üyesinin akrabası olmakla suçlamasına da tepki gösteren Torun, Bakan Soylu’yu ciddiyete davet etti. Soylu’nun her zamanki gibi gerçek olmayan, kendine has üslubuyla beyanlarda bulunduğunu belirten Torun, ”İnsanların akrabalığına mı bakıyor? Türkiye’ye bu kadar gayri ciddi içişleri Bakanı daha gelmemiştir. Orayı çocuk bahçesine çevirdiler. Yaptığı beyanlarına baktığımızda devlet ciddiyetinden uzak, evcilik oynar gibi bakanlık yönetiyor. Bir bakanın söylemleri ciddi olmalı. Yaptığı işin de bir karşılığı olmalı. İçişleri Bakanının vatandaşı tehdit etmesi, töhmet altında bırakması, herkesi fişlemesi şeklindeki davranışları doğru değil. Süleyman Soylu’nun artık kendine gelmesini istiyoruz” diye konuştu.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum