CHP’li Özel: Yiğit düştüğü yerden kalkar, Ankara ve İstanbul alınacak

1033636739.jpg

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, 2019 yılında yapılacak yerel seçimlere ilişkin “81 milyonun partisiyiz. 55 milyon seçmenin 55 milyonundan da oy alabilecek tertemiz belediye başkanı adaylarımız olacak” dedi. Ankara ve İstanbul belediyelerini alacaklarını söyleyen Özel, “Yiğit, düştüğü yerden kalkar” ifadesini kullandı.

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özel, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin belediye başkanlarıyla ilgili açıklamasına değinen Özel, “Son günlerin popüler siyasetçisi Mehmet Özhaseki diyor ki ‘Bir manifesto hazırlayacağız. Hazırladığımız metinden yola çıkarak, hata yapan belediye başkanını uyaracağız. Buna rağmen bir şey değişmiyorsa mevcut belediye başkanı değiştireceğiz’. Bu manifesto AK Parti’nin manifestosu. Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında yerel yöneticilerin geri çağrılma yetkisi yok. Kimse şunu unutmasın. Belediye başkanlarını halk seçiyor. Sizin MYK toplantısı sadece belediye başkanlarını aday gösteriyor. O gösterdiğiniz adayı halk seçince kamu görevlisi niteliği kazanıyor. Kamu görevi yapıyor. Kamunun menfaatine aykırı bir şey yaparsa da İçişleri Bakanlığı’nın denetim ve vesayet yetkisi ortada. Partiler kamu görevlilerini geri çağıramazlar. Geri çağırma yetkisini yasada, Anayasa’da düzenlersin. Çağırılacaksa seçmen çağırır” diye konuştu.‘KORKU FİLMİ NEREDE BAŞLADIYSA ORADA BİTECEK’

CHP Genel Merkezi

Özel, partisinin yerel seçimlerde göstereceği adayın kriterleriyle ilgili soru üzerine ise şunları söyledi:”CHP kriterleri belli. Dürüst, namuslu, çalışkan, ehliyet sahibi kişileri, toplumda karşılığı olan kişileri belediye başkanlığına aday gösteriyor. Bu Türkiye’nin hangi coğrafyasında olursa olsun bu kriterler değişmeyecektir. CHP hiçbir seçmeni ötekileştirmiyor. 81 milyonun partisiyiz. 55 milyon seçmenin 55 milyonundan da oy alabilecek tertemiz belediye başkanı adaylarımız olacak. Yiğit düştüğü yerden kalkar. Biz Ankara ve İstanbul’u kaybettik. O günden sonra Türkiye’de bugünkü iktidarın kadrolarının kamu gücünü eline geçirmek ve oradan başlayan bu sürecin sonunda bu noktaya kadar geldiler. Önümüzdeki seçimler yiğidin düştüğü yerden kalkacağı seçimlerdir. Nerede kalmıştı bu süreç, bu korku filmi nerede başladıysa orada bitecek. Ankara ve İstanbul alınacak. İstanbul ve Ankara’nın alınışı da 3 büyük şehri elinde bulunduran CHP’nin önümüzdeki süreçteki yükselişinin ilk başarıları, ilk işareti olacaktır.”

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum