CHP’li o isimden Nihat Zeybekci yorumu

gumrukcu.jpg

CHP’den Çiğli Belediye Başkan aday adayı Utku Gümrükçü, Zeybekçi adının açıklanmasının ardından açıklama yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Çiğli Belediye Başkan aday adayı Utku Gümrükçü, AKP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci’nin isminin açıklamasının ardından açıklama yaptı. Gümrükçü; ” İzmirli, İzmir hakkındaki “samimi” duygularınızı biliyor ve hakkınızı sandıkta vermek için gün sayıyor” dedi.

AKP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Zeybekci, geçtiğimiz günlerde basın mensuplarına adaylığı hakkında yaptığı açıklamada “İzmir mahallenin en güzel kızı, kim istemez” ifadelerini kullanarak gündeme gelmişti.
Bugün yapılan AKP grup toplatısında adaylığı açıklanan Zeybekci hakkında eski CHP Çiğli İlçe Başkanı ve Çiğli Belediye Başkan aday adayı Utku Gümrükçü, Zeybekci’nin adaylığını değerlendirdi.Gümrükçü:

“İktidar partisinin sözcüleri, Güzel İzmirimize önce “Gavur” sonra da “Sümüklü” dediler ve hep geri kaldığını vurgulayarak politika ürettiler. AKP’nin çiçeği burnunda İzmir Adayı Nihat Zeybekçi, şehrimizi “Mahallenin en güzel kızı” şeklinde tanımlayarak işe başladıysa eğer yenilgiyi baştan kabullenmiş demektir.
Sayın Nihat Zeybekçi, adaylığınız kesinleştiği anda söylem değiştirip “-Alacağız”, “-Kendimizi adayacağız” demeniz nafiledir. İzmirli, İzmir hakkındaki “samimi” duygularınızı biliyor ve hakkınızı sandıkta vermek için gün sayıyor… İzmir’de gelişinizi dört gözle bekleyen yüzbinlerce kişi, dudaklarında şu sloganı mırıldanıyor. “İzmir CHP’dir, CHP kalacak!” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Egede Birgün

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum