CHP’de başkan adayları belli oluyor

thumbs_b_c_54d354cae5a746d26ea91e8803bd3b67.jpg

Yerel seçim kampanyasını geçen hafta başlatan CHP’de, ilk adayların belirleneceği Parti Meclisi (PM) toplantısı, gelecek hafta yapılacak.

Daha önceki seçimlerin aksine bu kez adaylarını önceden belirlemek isteyen CHP, seçim kampanyasını geçen hafta düzenlenen belediye başkanları toplantısı ile başlattı.

CHP’de, aday adaylığı için son başvuru tarihi kamu çalışanları hariç 19 Ekim olarak açıklanırken, örgütten yoğun talep gören başvurularda, aday adayları anketlerle halka sorulacak.

İstanbul adayları

En büyük mücadelenin yaşandığı İstanbul’da Gürsel Tekin, Akif Hamzaçebi, Engin Altay gibi isimlerin çalışma yaptığı, ancak son sözü Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu söyleyeceği belirtildi.

İzmir adayları

Çok sayıda aday adayının konuşulduğu İzmir’de ise beş isim öne çıktı.

Yeniden aday olmayacağını açıklayan Aziz Kocaoğlu’nun, genç ve vizyon sahibi yeni bir yüz üzerinden değişim mesajı vererek, Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç’i işaret ettiği bilinirken, Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan ve Seferihisar’ı yöneten Tunç Soyer’in isimleri CHP İzmir adaylığı için öne çıktı.

Ankara adayları

CHP’de İstanbul ve İzmir için aday adayı isimler yarışırken, başkentte, CHP’nin önceki adayı Mansur Yavaş’ın ismi, bazı kesimlerce öne çıkarıldı.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum