CHP’de aday adayların başvuruları devam ediyor

dbcf7f7bcef55a34_636x350.jpg

CHP ’de Kadıköy Belediye Başkanlığı için eski başkan yardımcılarından Mustafa Demircan ve CHP İstanbul İl Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa eden Necati Ekşi adayadaylıklarını açıkladı. Bakırköy için İBB Meclis üyesi Esin Hacıalioğlu, Beşiktaş için İlçe Başkanı Sebahattin Öztürk, aday adaylığı için başvuruda bulundu.

Adalar’da avukat Fırat Durak ve mimar Uluç Yurtduru, Kartal için Yüksek Mimar Oğuz Aykan ve Harun Özdemir, Avcılar için Erdal Kaya, Pendik için Kemal Ercan, Tuzla için de Bülent Akköse adayadaylığını duyurdu. Silivri’de  mevcut belediye başkanı Özcan Işıklar adaylık için başvurdu. CHP Sarıyer Önseçim Platformu da önseçim yapılması için talepte bulundu. Tüm adaylığını açıkladı.

CHP 25 ve 26. Dönem Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm de Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı. Tek şartının “önseçim” olduğunu vurgulayan CHP’li Tüm, Türkiye’nin sosyal demokrat belediyeciliğe ihtiyacı olduğunu belirtti.

Partinin başkan adaylarını örgüt ile birlikte belirlemesi gerektiğini söyleyen Tüm,“ CHP , en iyi belediye başkan adayı ve meclis üyelerini belirleme birikimine ve tecrübesine sahiptir. Örgüte ve tabana güven başarının önkoşuludur. Önseçimle birinci sıradan seçilerek milletvekili oldum. Yine önseçimle Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmak istiyorum”dedi.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum