CHP, Saadet Partisi’nden randevu talep edecek

oguz-kaan-salici-A39n_cover.jpg

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, MYK sürerken düzenlediği basın toplantısında, konuşmasına pazar günü hayatını kaybeden CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan’a Allah’tan rahmet dileyerek başladı.

Zonguldak’ın Kilimli ilçesinde meydana gelen maden faciasında 3 işçinin hayatını kaybettiğini anımsatan Salıcı, Türkiye’nin iş kazalarında Avrupa birinciliğini kimseye kaptırmadığını savundu.

Salıcı, bu durumun acilen düzeltilmesi için iktidardan gerekli çabayı beklediklerini ve her türlü katkıyı sunmaya hazır olduklarını bildirdi.

Açıklanan son işsizlik rakamlarına değinen Salıcı, son rakamlarla işsizler ordusuna 2017’nin aynı dönemine göre 266 bin yeni emekçinin katıldığının görüldüğünü söyledi.

Salıcı, enflasyonun yüzde 25,5’le son 15 yılın rekorunu kırdığını, Türkiye’nin Sierra Leone, Liberya, Zimbabve, Angola gibi ülkelerle aynı kategoriye geldiğini ileri sürdü.

Salıcı, bir soru üzerine, İYİ Parti ile görüşmelere ilişkin bilgi verirken, Kılıçdaroğlu’nun İYİ Parti’den Aytun Çıray’la resmi bir görüşme yaptığına dair bilginin bulunmadığını vurguladı.

Oğuz Kaan Salıcı, “İYİ Parti ile görüşmeler yapılıyor. Bir iş birliği çerçevesi oluşacak mı, oluşmayacak mı bunu önümüzdeki günlerde hep beraber göreceğiz ama bununla ilgili şu anda detay açıklanacak noktada değiliz. Bir süreç var, umarız olumlu bir süreç ortaya çıkar ama bunda İYİ Parti’deki yetkililerin de tavırları olaya katkı sağlayacaktır.” değerlendirmesinde bulundu.

Salıcı, Saadet Partisi ile görüşme konusundaki bir başka soru üzerine, “Saadet Partisinden önümüzdeki günlerde bir randevu talebimiz olacak. Görüşme genel başkan düzeyinde olacak.” bilgisini paylaştı.

Salıcı, soru üzerine, HDP ile resmi görüşmeleri olmadığını belirtti.

İYİ Parti ile görüşmeye ilişkin soruyu da yanıtlayan Salıcı, detayların belli olmadığını, iki tarafın da önerileri olacağını ancak bunun henüz somutlaşmadığını dile getirdi.

Kaynak:AA

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum