CHP MYK sonrası ilk açıklama

bulent-tezcan-chp-hayir-kurumu-degil-emanet-oyumuz-yok_70712a2.jpg

CHP MYK toplantısı sona erdi.

Toplantı sonrası Parti Sözcüsü Bülent Tezcan basın mensuplarının karşısına geçerek açıklamalarda bulunuyor.

“Milletvekilleri mazbatalarını aldılar ve YSK seçim sonuçlarını açıkladı” diyerek sözlerine başlayan Tezcan, ” Adaletsiz, hukuka aykırı ciddi bir süreç yaşadık. Bunun sonucunda TBMM yeni dönemde göreve başlayacak. Bütün milletvekillerine başarılar diliyoruz. Yeni yasama döneminin başarılı geçmesini diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Yeni yasama döneminin başarılı geçmesini dilediklerini belirten Tezcan, “Yeni dönemde etkisizleştirilmeye çalışılan TBMM’yi yetkilerini koruma ve kullanma konusunda kararlı bir tutum bekliyoruz. Tek adam rejimi altındayız. Kuvvetlerin bir elde toplandığı bir tabloyla karşı karşıyayız. CHP olarak etkin bir mücadele vereceğiz.” dedi.

Tezcan’ın açıklamalarından diğer satırbaşları

 Yayınlanan KHK çok açık bir şekilde kanunla yapılmasıyla gereken hususların KHK ile yapıldığını gösteriyor, tek adam rejimini tahkim etmenin başlangıcı. Anayasayı askıya alan KHK’lar ve Cumhurbaşkanlığı KHK’ları ile hukuk düzeninin tamamen ortadan kaldırılmayı amaçlanan bir döneme giriliyor.

 Yeni dönemde beklediklerimiz var, şu ana kadar gerçekleşmemiş olması toplumsal huzursuzluğu tetikleyecek nitelikte. Enis Berberoğlu haksız yere tutuklandı. Yeniden milletvekili seçildi. Millet Enis Berberoğlu’nu bir kez daha parlamentoya gönderdi. Sayın Enes Berberoğlu’nun Yargıtay’da bekleyen dosyası dokunulmazlık kapsamındadır, mahkeme derhal tahliye kararı vermesi gerekmektedir. Tahliye kararı verilmemiş olması, bir tuzak kurma sürecinin başlatıldığına inşallah işaret değildir. Umarım FETÖ’cü yargıç ve mahkemelerin uygulamalarının bir benzerini yapma hazırlığı değildir.

– Eren Erdem siyasi bir operasyonla tutuklanmıştır. Beraat edeceğinden hiçbir şüphemiz yoktur. Haksız yere mevcut ceza muhakemeleri kanuna göre tutuklanmıştır. Eren Erdem kaçmadığı halde, hapishanede tutulmaktadır. CHP, milletvekillerimiz, hiçbirimiz bu operasyonlara teslim olmadık. Bunun üzerinden yürütülmek istenen kirli propagandanın etkili olmayacağını biliyoruz.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum