CHP Milletvekili Atila Sertel: TAŞERON İŞÇİSİ SİZİ AFFETMEYECEK

66220.jpg

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, 1 milyona yakın kişiyi ilgilendiren ve Meclis’te görüşülmeden “oldu-bittiye” getirilerek KHK ile çıkarılan taşeron düzenlemesinin çözüm üretmekten çok yeni sorunları beraberinde getirdiğini vurguladı. Sertel, “KHK ile getirilen taşeron düzenlemesi milletin ve kadro bekleyen işçilerin aklıyla alay etmektir. Bu düzenleme 1.5 yıldır bekleyen işçilerin beklentisini boşa çıkarmış, hayal kırıklığı yaratmıştır. Taşeron işçisi AKP hükümetini asla affetmeyecek” dedi.

SENDİKALARA ÇAĞRIDIR

Meydanlarda hemen her konuda “millet” lafını ağzından düşürmeyen AKP hükümetinin, aileleri ile birlikte 5 milyon kişiyi ilgilendiren taşeron düzenlemesini millettin meclisinden kaçırarak çıkardığını belirten CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, şunları söyledi:

“Dönemin başbakanı Ahmet Davutoğlu’nun verdiği sözün üzerinden 1.5 yıl geçti. Toplumda büyük bir beklenti yaratıldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ‘tasarıyı tamamlıyoruz, kısa bir süre sonra Meclis’e sunacağız’ demişti. Ancak düzenleme Meclis’e getirilmeden, siyasi partilerin görüşü alınmadan, tartışılmadan badem kurusu bir tulumun içine sarılarak Kanun Hükmünde Kararname ile getirildi. Üstelik bu düzenlemenin içi boştur. Kamu İktisadi Teşebbüsleri’nde çalışan işçiler göz ardı edildi, belediyeler göz ardı edildi. Bu da yetmezmiş gibi geçişler sınavla olacak denildi. Kadroya alımların sınavla olması demek; bu dönem çok yaygın olan yandaş kayırmacılığının taşeronda da uygulanması demektir. Sendikaları kanunsuz bir şekilde çıkarılan bu düzenlemeye karşı birlik olmaya çağırıyorum.”

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum