CHP, halkın görüşü için sahaya iniyor

e2e573caf5196851_636x350.jpg

CHP, yerel seçim öncesi belediye başkan adaylarını belirlemek için sahaya çıkıyor. Parti Meclisi üyesi ve milletvekillerinden oluşan 200’e yakın CHP’li 44 ilde en doğru adayı bulmak için görüşmelerde bulunacak. 3 gün sürecek çalışma kapsamında heyetler çarşı pazarda “tebdili kıyafet” dolaşıp seçmenin de görüşünü alacak.

CHP Genel Merkez Yönetimi tüm Parti Meclisi üyeleri ve milletvekillerini belediye başkan adayı belirleme çalışmalarına katılmak üzere 44 ilde görevlendirdi. CHP’nin az oy aldığı iller için oluşturulan 3 kişilik heyetlerde 2 milletvekili, 1 de Parti Meclisi üyesi yer aldı.

Edinilen bilgiye göre 3 kişilik heyetler gittikleri illerde 18-21 Ekim tarihleri arasında 3 gün boyunca sahada olacak. Çalışma programına göre heyetler ilk olarak il-ilçe başkanlarıyla toplantı gerçekleştirecek

Ayrıca sivil toplum örgütleri ile görüşmeler gerçekleştirilecek. Meslek odası temsilcileri, akademisyenler ve muhtarlarla da görüşmeler yapılacak. Görüşmelerde ilin temel sorunları, ihtiyaçları gibi bilgiler edinilecek. Aday önerileri alınacak.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum