Anket doldur para kazan!
Aksoy Araştırma

ÇAYKUR’a Avrasya Hizmet Ödülü

Caykur-Rizeindex-5.jpg

RİZE (İHA) – Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği tarafından, Türkiye ile Avrasya ülkeleri arasındaki iyi niyet ve dostluk ortamının gelişmesine katkı sağlayan ve bu bağlamda kamuoyu oluşturan kişi, kurum ve kuruluşlara verilen “Avrasya Hizmet Ödülleri Töreni’’ Ankara’da gerçekleştirildi. 

ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu’nun da ödüle layık görüldüğü tören, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Makedonya Cumhuriyeti Devlet Bakanı Prof. Dr. Adnan Kahil, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, Türkiye Kişinev Büyükelçisi Hulusi Kılıç, Özbekistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Alisher Azamhocayev, Makedonya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Zvonko Mucunski, K.K.T.C. Ankara Büyükelçisi Fazıl Can Kotkut, Kazakistan Büyükelçisi Abzal Saparbekuly ve STK ve medya temsilcilerinin katılımıyla icra edildi.

Törene katılan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, bu ödül töreninin ekonomik ve sosyal gelişmeyi destekleyen, Türkiye’nin yurt dışında daha fazla görünür olmasını sağlayan çalışmalardan biri olduğunu ifade etti.
Türkiye’nin bulunduğu coğrafyanın, sadece bugün değil, yüzyıllar boyunca dünyaya istikamet çizen en stratejik bölge olduğunu vurgulayan Özlü, “Türkiye Avrasya coğrafyasının merkezi. Ülkemiz, Balkanlar ve Kafkaslar’dan başlayarak, Orta Doğu’ya uzanan büyük coğrafyanın kültürel, siyasi ve ekonomik lideri ve lokomotifi olmak durumundadır” dedi.
T.B.M.M. Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ’ın elinden ödülünü alan ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, törende yapmış olduğu konuşmada ’’ÇAYKUR ürünleri artık Avrupa’dan Afrika’ya, Orta Asya’dan Balkanlar’a kadar dünyanın 100’den fazla ülkesinde sofraları süslüyor, Türk’ün damak tadını dünyaya tanıtmak amacıyla yapmış olduğumuz çalışmalar aralıksız devam ediyor. ÇAYKUR’u ülkemizin yüz akı kurumlarından biri yaparak üretim rekorları kırmayı hedefliyoruz. Bizleri Avrasya Hizmet Ödülüne layık gören EkoAvrasya yönetimini yürekten kutluyorum’’ dedi.

ÇAYKUR, Türk Çayı’nın tanıtımı ile alakalı olarak yurt dışında yapılan etkinlikler kapsamında KKTC, Makedonya, Kosova, Arnavutluk, Bosna Hersek, Bulgaristan, Romanya, Belarus, Letonya, Estonya, Litvanya, Polonya, Gürcistan ve Azerbaycan’da farklı kültüre mensup binlerce insana Türk Çayıyla tanıştırdı.

Yazıyı paylaşın:
Top
big data blogu