Böylesi görülmedi: Hırsız hırsızı soymuş

1035682876.jpg

Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından 2 ay önce başlatılan operasyonda hırsızlık yapan bir çeteye yönelik İzmir ve İstanbul’da tespit edilen adreslere 12 Ekim 2018 tarihinde baskın düzenlendi.

Baskınlar sırasında liderliğini M.A.’nın yaptığı 17 kişi gözaltına alındı. Şebeke üyesi B.Ö., yatak bazasının içinde saklanırken yakalandı.

Şüphelilerle birlikte 2 adet çalıntı otomobil, 1 adet çalıntı motosiklet, kol saatleri ve ziynet eşyaları ele geçirildi.

Hırsızlık Büro Amirliği’ne getirilerek sorgulanan şüphelilerin organize şekilde hırsızlık yaptıkları saptandı.

Eylemleri sırasında kiralık otomobiller kullanan çete üyelerinin eylemleri sırasında yaşı küçük çocukları kullandıkları bilgisine ulaşıldı.

Şüphelilerin apartman kapılarını seyyar satıcı olduklarını söyleyerek açtırdıkları daha sonra kimsenin olmayan dairelere kapı kilitlerini kırarak girdikleri tespit edildi.

Daha önceden birçok kez yakalanan şüphelilerin aralarında ev ve işyeri hırsızlığı ile otomobil hırsızlığı suçlarının bulunduğu 60 ayrı suç işledikleri tespit edildi.
Şüphelilerin yaklaşık 2 milyon liralık vurgun yaptığı ortaya çıktı.
Bazı olayları güvenlik kameralarınca görüntülenen şüphelilerin bazıları eve girerken diğerlerinin gözcülük yaptığı görüldü.
Bir olayda ise kapıyı açtıramayan hırsızın balkon demirlerini kullanarak yukarı çıkışı kamera görüntülerine yansıdı.
Hırsız hırsızı soymuş,

Polis soruşturması sırasında şüphelilerin Esenler’de hırsızlık için girdikleri bir evin ise başka bir hırsıza ait olduğu tespit edildi.

Daha önceden hırsızlık suçundan 80 kez yakalanan F.K.’nın evinde meydana gelen hırsızlık olayından sonra karakola gelerek şikayetçi olduğu ve hırsızların yakalanmasını istediği belirtildi.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum