“Biz kimsenin oyuncağı ve maşası olmayız”

403079.jpg

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuşuyor.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

“21. yüzyılda gazetecilerin eline kelepçe vurmak insanlık ayıbıdır. Sen misin yazı yazan kalem oynatan deyip gazetecilerin eline kelepçe vurup mahkemeye çıkarırsanız. Kimse endişe etmesin bu gazetecilerin yanındayız. Bugün Enis Berberoğlu yargılanıyor. Nasıl bir sonuç çıkacak bekliyoruz. Elde hiçbir somut belge döküman yok. Bir merkezden alınan talimatla Enis Berberoğlu esir konumunda.

Man Adası belgelerini açıklamıştım. Kaçtı, cevap vermedi. “Bunların tamamı sahte” dedi sonunda. Seni önüne gelen herkes kandırır ama bu gariban kardeşini kimse kandıramaz. Biz kimsenin oyuncağı ve maşası olmayız. Savcılığa verdik. Savcı diyor ki; verilen belgelerle MASAK’ın araştırdığı belgeler aynıdır. Şimdi soruyorum, istifa edecek misin? Namusun, şerefin ve haysiyetin varsa bir dakika o koltukta oturmazsın.

Biz 50 sefer araştırmadan konuşur muyuz? Seni her önüne gelen aldatır, ilkokul mezunu çocuk bile aldatır.

Memleketin ekonomisi perişan vaziyette. Gel çık karşıma diyorum, çıkmıyor. Korkuyor. Neden çıkmıyor biliyor musunuz? Her firavunun bir Musa’sı vardır. Bu firavunun da Musa’sı benim.

Esnaf ziyareti yaptım, bu da hemen gitmiş koşa koşa esnaf ziyareti yapmış. Beni takip et Recep Tayyip Erdoğan. İnsanlar geçimsizlikten kendilerini yakıyorlar. Bu Ankara’daki beylerin ar damarı var mı?”

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum