Bitlis'teki köy yollarında zorlu kış mesaisi

BİTLİS (AA) – Bitlis Özel İdaresine bağlı karla mücadele ekipleri, kardan kapanan köy yollarını ulaşıma açmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Karla mücadele ekipleri, kapanan köy yollarını açık tutmak ve sağlık ekiplerinin hastalara rahatlıkla ulaşabilmelerini sağlamak için gece gündüz demeden yoğun mesai harcıyor.

İl Özel İdaresine bağlı 10 şantiyedeki 10 ekibin, 84 personel ve 55 iş makinesiyle merkez ve bağlı ilçelerde olumsuz hava koşullarında yürüttüğü karla mücadele çalışması, vatandaşlardan taktir topluyor.

Bitlis merkeze bağlı Küllüce ve Arıdağ köyünde yürütülen karla mücadele çalışmalarını yerinde inceleyen İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Ümit Kurtkan, gazetecilere yaptığı açıklamada, kardan kapanan köy yollarını açtık tutmak için gece gündüz demeden çalıştıklarını söyledi.

İl Özel İdaresi olarak 353 köy, 293 mezra ve 2 bin 341 kilometrelik yol ağına hizmet verdiklerini ifade eden Kurtkan, şöyle konuştu:

“Karla mücadele çalışmaları kapsamında bu yıl bugüne kadar 8 bin 500 kilometrelik bir çalışma gerçekleştirdik. Karla mücadele çalışması için belirli noktalara kurduğumuz 10 ayrı şantiyede 10 ekip, 84 personel ve 55 iş makinesiyle hizmet vermekteyiz. Şu anda kapanan köy yollarını minimum 2 gün içinde ulaşıma açmayı hedefliyoruz. Bugüne kadar köylülerimizi mağdur etmedik, etmeyeceğiz. Zaman ve mesai gözetmeksizin 112 Acil servisten gelen çağrılara da müdahale ediyoruz. Vatandaşlarımızdan tek isteğimiz sabırlı olmalarıdır.”

Kurtkan, zamanla yarışan hastaların olduğunu ve bu nedenle vatandaşların asılsız ihbarlarda bulunmamasını istedi.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum