Bir bakışta Türkiye ve dünya gündemi

İkizler-burcunda-Neptünyen-Yeni-Ay-Türkiye-ve-dünya-gündemi.jpg

1- Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Göztepe Şehir Hastanesi açılış törenine katılacak, Vahdettin Köşkü’nde Türkiye 19 Yaş Altı Kız Voleybol Milli Takımını kabul edecek.

2- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bilişim Vadisi Girişim Sermayesi Yatırım Fonu İmza Töreni ile TEKNOFEST kapsamında Körfez Yarış Pisti’nde düzenlenen “TÜBİTAK Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları” programına katılacak.

3- Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, AK Parti’nin Gaziemir ve Torbalı ilçe kongrelerine iştirak edecek.

4- Doğu Akdeniz’deki gelişmeler ile konunun Türkiye ve Yunanistan başta olmak üzere uluslararası alandaki yansımaları takip ediliyor.

5- Libya hükümetinin ateşkes ilanı sonrasında bölgedeki gelişmeler izleniyor.

6- Mali’deki askeri darbenin ardından ülkedeki gelişmeler ve dünyadan tepkiler takip ediliyor.

7- Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) dünya genelinde yayılmasına ilişkin gelişmeler izleniyor. (Fotoğraflı – Görüntülü)

8- UEFA Uluslar B Ligi 3. Grup’ta 6 Eylül’de deplasmanda Sırbistan ile karşılaşacak A Milli Futbol Takımı, Sivas Havalimanı’ndan Belgrad’a gidecek.

9- A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş, Rajko Mitic Stadı’nda düzenlenecek toplantıda Sırbistan maçıyla ilgili soruları cevaplayacak.

10- AXA Sigorta Kadınlar Kupa Voley’de grup mücadelesine İstanbul, Ankara ve Bursa’da yapılacak maçlarla devam edilecek. (Fotoğraflı)

11- Turkcell Türkiye 23 Yaş Altı ve Büyükler Atletizm Şampiyonası İstanbul’da sona erecek.

12- Avrupa 18 Yaş Altı Genç Erkekler Voleybol Şampiyonası İtalya’da başlayacak. Türkiye, 1. Grup’taki ilk maçında İtalya ile karşılaşacak.kında hukuki ve cezai her türlü başvuru hakkımız saklıdır.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum