Binali Yıldırım’dan ‘ortak canlı yayın’ yorumu: “Biz her şeye hazırız”

1559732753743-byildirim.jpg

Cumhur İttifakı’nın İstanbul adayı Binali Yıldırım, rakibi Ekrem İmamoğlu’yla ortak canlı yayına çıkıp çıkmayacaklarına dair bir soruya, “Biz her şeye hazırız” diye cevap verdi. Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da İmamoğlu’nun programa çıkması için izin verdiğini söyledi.

Bayramın 2. gününde eşi Semiha Yıldırım ile Sivas’a gelen İBB Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın ilk durağı Sivas Belediyesi oldu. Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ile basına kapalı bir görüşme gerçekleştiren Yıldırım, çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

“İstanbul’un Sivas ve Sivaslılara ihtiyacı var”

Tatilini Sivas’ta geçiren Sivaslılara seslenip seçimde İstanbul’da olmalarını isteyen Yıldırım, “Sivas’ta yaşayan Sivaslıların iki katından fazlası İstanbul’da yaşıyor. İstanbul seçimlerini de belirleyecek en önemli illerden bir tanesi Sivas’tır. Sivaslı hemşehrilerim siyasette her zaman benim yanımda durmuşlardır, bana omuz vermiştir. İstanbul seçimlerinde de destek vereceklerinden zerre kadar kuşkum yok. Ancak hemşehrilerime burada bir hatırlatma yapmak isterim. Birçok hemşehrimiz doğal olarak İstanbul’dan memleketlerine geldi. Tatillerini ve bayramlarını burada geçirdiler. Ancak tatil bitince onları mutlaka İstanbul’a bekliyoruz. Çünkü İstanbul’un Sivas ve Sivaslılara ihtiyacı var. 23 Haziran’da İstanbul bayramı var” dedi.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum