Binali Yıldırım’dan CHP’li Özgür Özel’e sert tepki

basbakan-binali-yildirim-erken-secim-onergesi-gorusmelerine-katilmak-uzere-tbmm-genel-kuruluna-geldi_eceee76.jpg

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle özel oturumda AKP’li Mustafa Elitaş’ın CHP lideri Kılıçdaroğlu için 15 Temmuz gecesi “Bakırköy belediye başkanının evinde kahve içiyordu” sözlerini kullandı. Bu sözlerin üzerine CHP’li Grup Başkanvekili Özgür Özel, ‘Dönemin Başbakanı, önce tanklar evine yürüyor diye evinden alınıp bir yere götürüldü. Sonra Jandarmanın ışıklarını görünce tünele saklandı’ şeklinde yanıt verdi.

Yaşanan tartışmanın ardından kendisine söz hakkı düştüğünü belirten Başbakan Binali Yıldırım kürsüden şu sözleri kaydetti;

“Burada anamuhalefet partisinin hatibi, şahsımı hedef alarak, darbe gecesi benim tanklar eşliğinde evimden çıkarıldığımı, emniyetli bir yere götürüldüğümü ifade etmiştir.

O gecenini gerçeği şudur: O gece tanklar senin genel başkanına yol verirken bu ülkenin başbakanı uçaklara “Alçakları vurun” demiştir. Bu mücadeleyi yapmıştır.”

CHP Grup Başkanvekili Özel ise Yıldırım’ın sözlerine “Sayın Başbakan biz de bu yaşansın istemedik. Sizin Ilgaz tüneline sığındığınızı cümle alem biliyor.” şeklinde karşılık verdi.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum