Berkay’ın avukatından Arda Turan hakkında ‘tutuklama’ dilekçesi

5bbf8559eb10bb332451699f.jpg

Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na gelen Berkay Şahin’in avukatı Ayşegül Mermer, soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Bürosu Savcılığı’na dilekçe sundu. Avukat Mermer, Arda Turan’ın tutuklanması için talepte bulundu. Adliye çıkışında görüntülenen avukat Ayşegül Mermer, “Bugünkü geliş sebebim Arda Turan’ın tutuklu yargılanması, talepte bulunduk işlemiş olduğu suçlardan dolayı. “Silahla tehdit, genel güvenliği kasten tehliye sokmak, ruhsatsız silah bulundurma ve sözlü taciz suçlarından tutuklu yargılanmasını talep ettik. Az önce dilekçemi verdim. Bekleyeceğiz iddianamenin hazırlanmasını” dedi.

“Tazminat davası hazırlık aşamasında”

Tazminat talebinde bulunup bulunmadıklarına yönelik soruya avukat Mermer, “Maddi ve manevi tazminat konusunda hazırlık aşamasında. Hesap uzmanları bütün sözleşmeleri ne kadar kaybı olduğunu ne oldu bunları hepsini araştırıp belirleyip açılacak, hazırlık aşamasında şu an” diye yanıt verdi.

“Bu suçların hiçbirisi kabul edilemez”

Avukat Mermer, “Biz baştan beri tutuklu yargılanmasını istemiştik. Tutuklu yargılanmalıydı, bu olmadığı için de itirazımızı yaptık. Az önce söylediğim sebeplerden şüpheli Arda Turan’ın tutuklu yargılanması gerekiyor. Çünkü profesyonel bir sporcu elinde silahla hastaneye geliyor, silahı sağa sola atıyor. Sonra müvekkilimin eline tutuşturuyor ve öfkesine yenik düşüp silahı ateşliyor. Bu suçların hiçbirisi kabul edilemez.” şeklinde konuştu.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum