Berat Albayrak istifasında son durum! Resmi Gazete’de atama yayınlandı mı?

2863526_810x458.jpg

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak istifa etti. Deprem etkisi yaratan haber sonrası gözler Resmi Gazete’ye çevrildi. Peki Berat Albayrak’ın istifası sonrası yeni atama Resmi Gazete’de ne zaman yayınlanacak?

RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANDI MI?

Berat Albayrak’IN istifa açıklamasının ardından yeni atama olup olmayacağı merakla bekleniyor. Gözler Resmi Gazete’nin bu gece yayınlanacak sayısına çevrildi. Bir atama olması halinde Cumhurbaşkanı kararının Resmi Gazete’de yayımlanması bekleniyor…

BERAT ALBAYRAK’IN İSTİFA AÇIKLAMASI

“Yaklaşık beş yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunlarım nedeniyle artık devam edememe kararı aldım. Bundan sonraki süreçte artık zamanımı uzun yıllardır zorunluluktan ötürü ihmal ettiğim ve bana desteğini hiçbir zaman esirgemeyen annem, babam, eşim ve çocuklarıma ayıracağım” ifadeleri kullanıldı.

Berat Albayrak’ın sosyal medya hesabından yapılan açıklamanın devamı şöyle:

Çok büyük hedeflerle çıktığımız bu yolculukta gerçekleşecek olan bayrak değişimiyle yeni gelen arkadaşlarımız Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Büyük ve Güçlü Türkiye hedefine her zamankinden daha kararlı ve emin adımlarla devam edeceklerdir.

Enerji’de olduğu gibi Ekonomi’de de ektiğimiz tohumlar çokta uzak olmayan bir gelecekte koca koca çınarlara dönüşecek ve ülkemizi tam bağımsızlık hedefine ulaştırdığına şahit olacağız inşaallah. Bundan en ufak şüphem yoktur.

Bu 5 yıllık süre zarfında benimle zor ama kutsal yükü yüklenen yüm yakın mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Çokça hakkım geçmiştir haklarını helal etsinler. At izinin it izine karıştığı, Hak ve batılı ayırt etmenin zorlaştığı böyle çetin bir zamanda bizlerin samimiyetine inanarak dua eden her bir vatandaşımızdan Rabbim razı olsun.

Türkiye tarihindeki belki de en kritik dönemlerden sayılacak olan bu 5 yıllık süre zarfında ülkeme ve ümmete hizmet etmeyi bana nasip eden Rabbime sonsuz hamdolsun. Gaybı, kalpleri ve hakiki niyetleri bilen mutlak güç sahibi Cenab-ı Allah bizleri Sırat-i Müstakim’den ayırmasın. Sonumuzu hayreylesin.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum